„Zahájili jsme 10. ledna, přičemž se mi na úvodním tréninku hlásilo dvacet hráčů. Všichni jsou natěšení něčeho dosáhnout, do přípravy vtrhli s elánem,“ konstatoval spokojený trenér mužstva Miroslav Štěpánek.

Ten hodlá svůj tým posílit na čtyřech postech v sestavě. „Trénuje s námi mladý Žurovec z Fryčovic, šikovný klučina, kterého zkoušíme. Je to sice pravý halv, kde nás bota netlačí, ale šanci přesvědčit dostane,“ podotkl Štěpánek.

Stonava chce získat dva obránce, jednoho záložníka a jednoho útočníka. Na jaře totiž hodlá nadále bojovat o čelo tabulky. „Jsme kompletní, pouze Pavlík se vrátil do Karviné,“ hlásil stonavský kouč.

Jeho svěřenci zahájili přípravu na vlastním hřišti. „Zatím je zaměřená na získávání hrubé síly. Kondiční průpravu bychom chtěli zakončit krátkým čtyřdenním soustředěním v Lomné nebo někde jinde v Beskydech,“ plánuje Štěpánek.

Stonavští zatím počítají naběhané kilometry. Příprava je zaměřena na fyzičku a obecnou vytrvalost. V domácím areálu využívají posilovnu a hlavně halu.


Herní část přípravy obstará fotbalistům slušně obsazený turnaj v Orlové, na kterém už Stonava dokázala porazit Bohumín, hrající krajský přebor. „Taková utkání se soupeři, kteří hrají vyšší soutěže, nám určitě dají hodně,“ je přesvědčen Miroslav Štěpánek. Ten v tomto utkání vyzkoušel všechny hráče kádru, některé i na více postech sestavy. „Potřebuji vědět, kde by mohli v případě potřeby alternovat,“ vysvětlil.

„Příprava by měla vyvrcholit tak, abychom v prvním mistráku oplatili Albrechticím na jejich hřišti porážku v derby,“ zakončil hodnocení prozatímních lednových dnů.