Fotbalový klub IRP Český Těšín pořádá v zimě přípravný turnaj mužů pro kluby z regionu. Bude na něm startovat, i když trenér mužstva Dalibor Damek by raději viděl své svěřence na konkurenčním turnaji v Třinci. „Je tam vyšší kvalita soupeřů, taková příprava by nám dala více. Navíc momentálně trénujeme na umělce potmě, jelikož hapruje umělé osvětlení,“ nemá v lednu moc příznivou náladu trenér Damek.

Pro fotbalisty IRP bude vlastní turnaj hlavní herní náplní zimní přípravy. „Protože disponujeme umělým trávníkem, můžeme konečně v zimě využívat vlastního prostředí v Těšíně,“ poznamenal sekretář IRP Český Těšín Petr Bajtek. Hřiště s umělou plochou i osvětlením se nachází ve sportovním areálu na Frýdecké ulici na místě bývalého škvárového hřiště.

Turnaj navazuje na pohár IRP, který se hrál v Českém Těšíně v minulosti. Letos na něm budou kromě domácích startovat ještě Těrlicko, Horní Žukov, Dobrá, Dobratice, Lučina a Horní Bludovice.

Českotěšínští hráči se však neomezí jen na turnajové zápasy, v plánu mají i vložené duely uprostřed týdne. „I když je otázkou, s kým je budeme hrát. Kádr se mi doslova drolí před očima,“ podotkl nepříliš nadšeně trenér Damek.

Przyczko se vrátil na zimní přípravu do Třince, kvůli studiu na vysoké škole zanechali fotbalu Vlachovič s Fikoczkem, talentovaný Tomsa zase musel aktivní činnost ukončit kvůli problémům se srdcem. Kromě toho neumožňují pracovní povinnosti trénovat Mendrokovi se Šmahajem.

Trenéra Damka však nejvíce vytočil přístup kapitána Fizka, který stroze oznámil, že odchází hrát do Polska. „A navíc ještě lanaří další hráče kádru,“ zlobí se Damek.

Aby smůly na začátku přípravy nebylo málo, přivodil si těžké zranění Pietroszek, který si při fotbálku v hale utrhl meniskus a pro valnou část jara je nepoužitelný. „Všichni čtyři praví obránci mi zmizeli ze sestavy, látáme ji teď horkou jehlou. Musíme se s tím ale nějak poprat,“ pokrčil rameny Dalibor Damek, který měl s týmem naplánováno i kondiční soustředění, ale protože peněz se nikde nedostává, sešlo z něj a Těšíňané se budou na druhou část krajského přeboru připravovat výlučně vdomácích podmínkách.

Program turnaje
Sobota 29. 1.:
Č. Těšín – H. Žukov (9.00), H. Bludovice – Dobrá (11.00), Dobratice – Lučina (13.00), Těrlicko volno.
Úterý 1. 2.: Č. Těšín – Dobratice (17.30)
Sobota 5. 2.: Lučina – Dobrá (9.00), Dobratice – H. Bludovice (11.00), Č. Těšín – Těrlicko (13.00), H. Žukov volno.
Sobota 12. 2.: Č. Těšín – H. Bludovice (9.00), Dobratice – Těrlicko (11.00), H. Žukov – Dobrá (13.00), Lučina volno.
Sobota 19. 2.: Dobratice – Dobrá (9.00), Č. Těšín – Lučina (11.00), H. Bludovice – H. Žukov (13.00), Těrlicko volno.
Sobota 26. 2.: H. Žukov – Těrlicko (9.00), Lučina – H. Bludovice (11.00), Dobratice, Č. Těšín, Dobrá volno.
Úterý 1. 3.: Těrlicko – Lučina (17.30)
Sobota 5. 3.: Dobratice – H. Žukov (9.00), Těrlicko – H. Bludovice (11.00), Č. Těšín – Dobrá (13.00), Lučina volno.
Sobota 12. 3.: Lučina – H. Žukov (9.00), Těrlicko – Dobrá (11.00), H. Bludovice, Dobratice, Č. Těšín volno.