Utkání mělo svou kvalitu, dokonce bylo dost vyhecované, takže spíše připomínalo mistrovský duel v krajském přeboru než přípravu. „Rozhodně splnilo svůj účel,“ zasmál se sekretář Těšína Petr Bajtek.

Na obou týmech bylo znát, že zimní příprava je v plném proudu. Nešetřilo se aktivitou ani nasazením, scházelo však lepší zakončení a vůbec finální fáze postrádala větší přesnost. „To je pravda, k vidění byla spousta neproměněných příležitostí na obou stranách. Oba týmy mohly vyhrát i prohrát,“ potvrdil Bajtek.

V první půli měl více ze hry tým Janovic. Ujal se vedení po krásné střele Pařenici, ale také hráči IRP si vypracovali obrovské šance, které nevyužili hlavně Groš a dvakrát Ligocki.

Druhá půlka byla spíše v režii Těšíňanů. Festival zahozených šancí z jejich strany pokračoval, především Hradečný a Pflégr si museli po zahozených tutovkách drbat hlavu.

„Skóre jsme nakonec srovnali po úniku Ligockého a přihrávce Šmahajovi, jehož pokus si soupeř srazil do brány,“ informoval o vyrovnání Petr Bajtek.

Těšín pokračoval v dobrém výkonu, Šmahaj nastřelil břevno a až do konce si svěřenci trenéra Dalibora Damka udržovali převahu. Když už to vypadalo na konečnou remízu, podnikli Těšíňané rychlý protiútok a v přečíslení tři na jednoho běželi na janovickou svatyni. Hradečný však místo přihrávky na úplně volné Dudu či Ligockého, kteří by dávali takzvaně do prázdné, nesmyslně vystřelil úplně mimo. Z následného protiútoku se na pětadvaceti metrech opřel halfvolejem do míče opět Pařenica a povedenou bombou zajistil Janovickým výhru 2:1. Stínem utkání bylo opětovné vyloučení Ráce pro nedisciplinovanost. Pro nemoc se utkání nezúčastnili Šlavka, Zábelka a Kormanec.

Č. Těšín: Gradek (46. Pytela) – Béla (46. Pflégr), Kantor, Rác, Popelka – Groš (46. Bolek), Przyczko, Mendrok (46. Šmahaj), Duda – Hradečný, Ligocki.