Trenér Karel Kula sehrál se svým mužstvem závěrečný zápas zimy na hřišti HFK Olomouc. Karvinští z 0:1 otočili na 5:1 a předváděli jako obvykle kvalitní ofenzivní kopanou.

„Jediný problém vidím v tom, že jsme se nedostali na přírodní trávu. Jinak ale mohu být s herními výkony během přípravného období opravdu spokojen,“ pochvaloval si Karel Kula.

Karvinským vyšla i sázka na nové posily. Po odchodu bratrů Zápotokových zpět do Dubnice čítá současný kádr Karviné čtyřiadvacet jmen, přičemž hned čtyři by se měla objevovat v základní sestavě.

Nejvíce pozornosti na sebe poutá devětadvacetiletý Litevec Tomas Radzinevičius, který v zimě nastřílel šestnáct gólů a pokud v tomto trendu hodlá pokračovat, ještě se stihne stát králem druholigových střelců.

„Ze zimní přípravy můžeme mít vskutku dobré pocity. Hráči neustále prokazovali vysokou tréninkovou morálku, všichni pracovali na sto procent, nikdo neodmlouval a veškerou dřinu se nám dařilo v přípravných zápasech zúročit. Poslední utkání na HFK nám sice napověděla, že ne vše je ještě optimální, ale máme před sebou ještě posledních šest dní, abychom drobné nedostatky vypilovali,“ řekl týden před startem jarní části II. ligy trenér Kula.