S Hlučínem se střetli havířovští Indiáni během zimy již podruhé. Na umělé trávě před dvěma týdny prohráli po přestřelce 3:6. Tentokrát byl zápas na branky mnohem chudší, ale z výhry se opět radoval druholigový favorit.

Prakticky celý zápas byl herně zcela vyrovnaný, když hosté za svým soupeřem v ničem nezaostávali. V první dvacetiminutovce si dokonce vytvořili slibnější šance, ale ani jednu akci nedokázali zakončit střelou na branku.

Nadějný pokus Sittka obrana Hlučína zablokovala a vzápětí udeřilo na druhé straně. I když toho v útoku moc nepředvedli, dostali se domácí do první šance, po které se ujali vedení. Havířovská obrana si vybrala slabší chvilku. Později mohlo být srovnáno, ale Matušovič po chybě Wludyky ve slibné pozici netrefil přesně.

Ve druhé půli prokázali domácí borci větší kvalitu v ofenzivě. Na dostřel se dostávali po rychlých výpadech a v 64. minutě upravil Motal na konečných 2:0. Havířovští fotbalisté předvedli oproti prvnímu zápasu mnohem lepší výkon v defenzivě, zato směrem dopředu jim to moc nešlo. Poprvé trefili branku až v 80. minutě.

„Oproti minulému zápasu jsme se zaměřili více na obranu, a to se podepsalo na výsledku, který nebyl tak divoký jako minule. Udělali jsme tentokrát mnohem méně chyb, ale stejně jsme se nevyvarovali několika výpadků. Gól jsme dostali po chybě hned z první střely na branku. Hlučín je v přípravě mnohem dál. S námi měl vlastně generálku před soutěží, kdežto my máme ještě měsíc čas,“ řekl po zápase trenér Havířova Bohuslav Keler.