Meziokresní turnaj žáků, ročníků 1999 a mladších pořádala v Karviné komise mládeže Krajského fotbalového svazu za účasti okresních výběru z Ostravy, Opavy, Frýdku-Místku, Bruntálu, Nového Jičína a domácí Karviné.

Trenér OFS Karviná Ivan Chocholáček se svými asistenty Josefem Šiškou a Pavlem Kotulou nominovali do výběru 14 hráčů z šesti oddílů.
Úvodní zápas turnaje mladí reprezentanti Karviné nezvládli a po hrubých chybách v obraně podlehli výběru Ostravy 1:3, když jedinou branku vstřelil Vilém Ryba.

Pak se vše otočilo. Ve druhém utkání už karvinští chlapci po výborném výkonu porazili OFS Opava 6:2 dvěma brankami Ptáčka a jedné Waly, Kaczmarczyka, Harbáčka a Czerepaky. „Jsem rád, že kluci po utkání s Ostravou a následné domluvě v kabině předváděli už kombinační fotbal v pohybu, který je učíme. Ve zbývajících utkáních vytvářeli na soupeře náročný presink, kterým nutili protihráče k chybám,“ pochvaloval si Chocholáček.

O tom se přesvědčil i výběr OFS Bruntál, který odešel poražen 3:5. V tomto utkání dávali góly Wala 2, Czerepaka a dvě krásné branky zaznamenal střelami přes celé hřiště i gólman Daniel Adamík, který za ně sklidil bouřlivý potlesk.

V dalším utkání pozitivně naladěný výběr Karvinska porazil silný Nový Jičín 5:3 brankami Ptáčka, Parchanského, Harbáčka a dvěma trefami střelce Waly.

Tím pádem bylo jasné, že o celkovém vítězi turnaje rozhodne závěrečné utkání mezi výběry OFS Karviná a OFS Frýdek-Místek. Svěřenci trenéra Chocholáčka nastoupili do utkání s velkou chutí po vítězství a po výborném výkonu s vynikající koncovkou Vojtěcha Waly zvítězili nad rivalem 6:4 (góly Wala 3, Harbáček, Parchanský a Konečný). Nejlepším střelcem turnaje se stal s devíti góly zaslouženě Vojta Wala, jinak hráč MFK Havířov.

„Jsem velmi rád, že u této věkové kategorie se nehraje jako doposud na body, ale na co nejvíc vstřelených branek. To nutí trenéry, aby s hráči mnohem více pracovali v tvořivosti s míčem a na herním myšlení. Nedochází už k situacím, kdy někteří trenéři u těchto začínajících žáčků dávali pokyny bránit a odkopávat míče za každou cenu jen proto, aby tým získal body. Nově zvolená strategie mládežnické kopané našla pochopení i na Českém svazu a domnívám se, že je pouze ku prospěchu našeho mládežnického fotbalu jako celku,“ hodnotil nový způsob práce s mládeží na podobných turnajích trenér Ivan Chocholáček.

Ten také jménem komise mládeže poděkoval všem oddílům, trenérům z Karvinska i rodičům chlapců za podporu mladých hráčů a Výkonnému výboru OFS Karviná ve spolupráci s oddílem MFK OKD Karviná za kvalitní přípravu družstva.

Závěrem je třeba připomenout, že výběr mladých fotbalistů OFS Karviná získává v posledních letech na krajských turnajích jeden úspěch za druhým. Komise mládeže, jejímž předsedou je právě Ivan Chocholáček, právem sklízí fotbalové trofeje, což těší určitě nejen trenéry, kteří tuto práci dělají ve svém volném čase, ale i mladé okresní fotbalové reprezentanty, u nichž se systematická práce trenérů začíná projevovat.