Ten je zatím více spokojen s výsledky než právě s herním projevem. „Prohráli jsme jen úvodní přípravný zápas s Lískovcem 0:2, kdy se kluci vůbec poprvé sešli na hřišti, přesto podali obstojný výkon. Hlavní náplň herní praxe obstaral turnaj v Orlové, kde jsme prohráli jen s domácí posílenou Slavií. To jsou jediné porážky,“ informoval Czyž.

Tomu v zimě zmizeli ze základní sestavy dva důležití borci – Maleňák s Karkoškou, kteří zamířili do mohutně posilující Stonavy. „Oba hráče se pokoušíme nahradit, jednáme s okolními kluby. Mělo by se nám podařit zajistit adekvátní náhrady,“ míní kouč Dětmarovic.

Klub po odchodu gólmana Pacanovského do Havířova získal k Mrkvovi druhého rovnocenného gólmana Cupera z Čeladné. „Měl k nám namířeno i střelec Dolní Lutyně Macháček, ovšem z pro mě nepochopitelných důvodů se ještě půl roku rozhodl zůstat v Lutyni. Prohloubili jsme však spolupráci se sousední Karvinou, se kterou jednáme o uvolnění hráčů a na jejíž umělce často trénujeme. Kromě Karviné využíváme i dalších umělých hřišť v okolí, třeba v Orlové,“ přiblížil Petr Czyž.

Ten si pochvaloval, že po zdravotních patáliích v průběhu druhé části podzimu se kádr dal pořádně dohromady a kromě Pastuchy jsou všichni fit. „Doposud absolvovali kompletní přípravu. Teď v sobotu nás čeká v Orlové duel se Stonavou a pak řada dalších utkání, ve kterých budeme zkoušet nové hráče. Na přírodní trávník se sotva dostaneme, ale až do zahájení soutěže máme dojednány zápasy na umělkách v zápasovém rytmu středa – sobota, takže hráči ještě dostanou pořádně zabrat,“ ujistil závěrem Czyž.