Podařilo se získat fotbalisty střední a mladší generace, kteří Karviná scházeli. „Potřebovali jsme stopery, získali jsme je. Potřebovali jsme zvýšit konkurenci do středové řady, i to se povedlo. A hlavně jsme potřebovali posílit v útočné formaci a také v tomto ohledu jsme spokojeni. Útočníků máme nyní víc než dost,“ pochvaloval si před sobotním utkáním v Mostě trenér Kula.

Karvinský kádr v přestávce opustili Gottwald, Tchuř a Mišinský, kteří nesplnili očekávání. Z širšího kádru se do prvního mužstva natrvalo neprosadili ani Petr Pavlík, který zamířil do Hlučína a bratři Lukáš a Tomáš Zápotokovi, kteří se vrátili zpět do slovenské Dubnice.

Do Karviné přišli naopak slovenští stopeři Peter Mráz z Trnavy a Lukáš Horváth z druholigové Moldavy nad Bodvou. „Do základu počítáme když ne s oběma, tak minimálně s Mrázem, který má ligové zkušenosti z Kladna,“ podotkl Kula.

Mimo ně byl na soupisku dopsán i talentovaný Erik Talián, teprve devatenáctiletý odchovanec vítkovického fotbalu, který se do Ostravy vrátil z Olomouce.

Záložní řadu vyztuží další slovenská posila z Nitry Eduard Gajdoš. „Eda se v přípravě jevil velmi dobře, jenže stejně tak Martin Motyčka. Tady ještě váhám, koho z nich zařadit,“ připustil kouč MFK OKD.

Největší posun kupředu zaznamenali Karvinští v ofenzivě. Na podzim bylo útočníků málo, nyní je tam přetlak. Asi největší posilou se zdá být Litevec Tomas Radzinevičius, taktéž borec s ligovými zkušenostmi z Liberce či Českých Budějovic, kromě toho i adept reprezentačního dresu své rodné země. V přípravě dal 16 branek!

Kromě něj přišli ještě hotoví forvardi Pavel Vrána z Dukly Praha a Antonín Presl z Plzně. Oba se v přípravě také prosadili a zapadli do mužstva. „Kvalitních útočníků máme nyní více, ještě je tady stále platný Martin Opic, z hostování se nám vrátil Zdeněk Látal a na svou šanci čekají i mladíci z juniorky či dorostu. Ale vybírat je stále lepší než aby se nedostávalo,“ usmívá se Karel Kula.

Jeho tým se v zimě prezentoval kombinačním a ofenzivním fotbalem. V přípravě nastřílel soupeřům 42 branek. „To je velice pozitivní, protože diváci určitě chtějí v mistrovské soutěži vidět branky. Nepropadli jsme ani proti ligovým týmům, což mě rovněž těší,“ konstatoval Kula.

Výsledky Karviné v přípravě:
D - Petrovice 4:1 (Radzinevičius 3, Opic)
N - Baník Ostrava 2:1 (Presl, Radzinevičius)
D - Baník Ostrava B 7:2 (Radzinevičius 2, Mráz, vlastní, Ciku, Motyčka, Gajdoš)
V - Frýdek-Místek 2:3 (Radzinevičius 2)
V - Žilina 1:1 (Radzinevičius)
D - Gliwice 1:2 (Timp)
V - Ružomberok 3:0 (Slončík, Vrána, Knötig)
V - Gliwice 2:1 (Ciku, Radzinevičius)
V - Nový Jičín 15:0 (Radzinevičius 4, Vrána 3, Slončík 2, Presl, Ciku, Gajdoš, Jursa, Horváth, vlastní)
V - HFK Olomouc 5:1 (Radzinevičius 2, Pavlík, Gajdoš, Ciku)

Vysvětlivky:
D – doma
N – neutrální hřiště
V – venku

Přišli: Radzinevičius (Liberec), Mráz (Trnava), Gajdoš (Nitra), Horváth (Moldava), Presl (Plzeň), Vrána (Dukla), Talián (Olomouc), Látal (návrat z hostování Znojmo), Suchý (návrat z hostování Havířov), Legierski (z dorostu)
Odešli: Tchuř (asistent u béčka Baníku), P. Pavlík (Hlučín), Gottwald (hledá si angažmá), Mišinský (Hradec Králové), L. a T. Zápotokovi (Dubnica nad Váhom)
Soupiska Karviné

Brankáři:Gejza Pulen (1979),Jakub Kafka (1976),Adam Kotrla (1991)
Obránci:Josef Hoffmann (1978),Martin Suchý (1982),Tomáš Knötig (1989),Tomáš Jursa (1989),Martin Janík (1991),Lukáš Horváth (1987),Peter Mráz (1985)
Záložníci:Elvist Ciku (1986),Michal Gonda (1982),Marcel Pavlík (1976),Radek Slončík (1973),Ondřej Ficek (1988),Ján Štajer (1982),Erik Talián (1992),Eduard Gajdoš (1989),Vladan Milosavljev (1987),Martin Motyčka (1985)
Útočníci:Antonín Presl (1988),Martin Opic (1977),Zdeněk Látal (1985),Tomas Radzinevičius (1981),Jakub Legierski (1994),Pavel Vrána (1985)

Realizační tým
Trenér: Karel Kula
Asistenti: Marek Poštulka, Marek Bielan, Svatopluk Schäffer
Vedoucí mužstva: Petr Hort
Lékař: Zdeněk Vojkůvka
Fyzioterapeut: Lukáš Němec
Masér: Kamil Skopal
Kustod: Václav Posel