„V kabině panuje uvolněná atmosféra. Víme, že jsme v zimě poctivě makali a udělali vše pro to, abychom byli co nejlépe připraveni na jaro. Zároveň cítíme mírné chvění v konečcích prstů, příprava byla přeci jen dlouhá a už si přejeme, aby to začalo,“ usmívá se ikona ostravského Baníku a někdejší reprezentant Radek Slončík.

Jak hodnotíte zimní přípravu?
Mám z ní příjemné pocity. Fyzicky i herně jsme na tom, zdá se, velmi dobře. Odehráli jsme asi deset zápasů a většinou jsme předváděli dynamický pohledný fotbal s množstvím branek. To je povzbuzující. Kdyby třeba byly výsledky, ale hra nestála za nic, byli bychom si toho vědomi a asi by nám to v hlavách leželo. Jenže to se nestalo a to je dobře. Uhráli jsme solidní výsledky i proti ligovým soupeřům, takže můžeme být opravdu spokojeni. Teď jen přenést to do mistrovské soutěže. To bude asi nejnáročnější úkol ze všech.

Jak jste se cítil vy osobně?
Po té poslední operaci je všechno v pořádku. Nastoupil jsem do pěti utkání, převážně proti silnějším týmům a noha drží. Nechodil jsem hrát akorát na zamrzlé, zledovatělé terény, abych se náhodou zase nezranil. Snad budu fit celé jaro a pomůžu Karviné k co nejlepšímu umístění.

S jakým konkrétním byste byl spokojen?
Určitě se chceme posunout co nejvýše. Do horní poloviny, nebo spíše třetiny. Na začátku jara bude nejdůležitější rychle zmizet z pásma, ve kterém se teď nacházíme. Máme osm bodů náskoku na sestupové pozice, ale zároveň ztrácíme jen sedm na postup. Je to hodně vyrovnané.

Jak hodnotíte zimní posílení kádru?
Doplnilo se to vhodně. Vlastně jsme posílili do každé řady a nejvýrazněji do útoku, kde jsme měli na podzim velké problémy a když se někomu nedařilo, tak za něj ani nebyla pořádně náhrada. Teď je v týmu útočníků dost a prakticky každý z nově příchozích je jiným typem hráče, takže se mohou vhodně doplňovat, ať už bude třeba zohlednit soupeře, proti kterému budeme zrovna hrát, nebo terén, na jakém se bude hrát. Všichni noví kluci zároveň bez potíží zapadli do kabiny, to je taky dost podstatné.

Jakým fotbalem byste se na jaře chtěli prezentovat? Už jste zmínil vydařený ofenzivní fotbal v přípravě. Mohou se tedy diváci těšit na výsledky třeba 4:3 nebo 5:2?
Tak to nevím, my do každého zápasu nastupujeme s tím, že hlavně nechceme dostat branku. S tou kvalitou, kterou momentálně disponujeme v útoku, si ale myslím, že dát gól v každém zápase by pro nás zase neměl být takový problém. Něco jiného je ale příprava a něco jiného jsou mistráky. Moudřejší budeme po úvodních třech, čtyřech kolech. Ale jak říkáte, určitě budeme chtít nabídnout karvinským divákům pěkný rychlý fotbal s góly. Diváci v Karviné chodí na zápasy v hojném počtu, chceme, aby je naše hra bavila.