„Most jsme sledovali bedlivě, takže víme, že se jedná o konsolidovaný tým, který přes zimu nedoznal prakticky žádných změn. Odešel jim pouze Oboya do Třince. Ve prospěch soupeře tak hovoří sehranost. Most je také velice zkušený tým, jeho hráči mají dlouholeté zkušenosti s druhou ligou. Vědí, jak ji hrát a doma budou nepříjemní pro každého,“ domnívá se Kula.

Domácí Baník se již nemůže dočkat, až vyběhne k utkání s Karvinou ve svém domácím stánku na stadionu Josefa Masopusta. Na podzim na něm hrát nemohl a možná i proto se v tabulce propadl až za Karvinou. Oba celky přitom svými kvalitami patří do první poloviny tabulky.

„Most má určitě náš respekt, ovšem obavy z něj nemáme. Hráče jsem upozornil, ať hodí veškeré pochyby za hlavu a věří si. Máme jeden z nejlepších kádrů v soutěži, výsledky v přípravě to potvrdily a není důvod nevěřit si na každého soupeře v lize,“ upozornil Karel Kula.

Jeho svěřenci v přípravě zdolali ostravský Baník, polské Gliwice, slovenský Ružomberok a na hřišti účastníka Ligy mistrů ze Žiliny vyválčili remízu 1:1. Most byl na tom podobně. V přípravě ho neporazila Plzeň, Ústí ani Kladno, naposledy na jeho hřišti prohrál ambiciozní Sokolov 2:4.

„A právě z tohoto utkání budeme před zápasem čerpat nejvíce. Most hrál proti Sokolovu zatažený defenzivní blok, ze kterého vyrážel do brejků. Jeho hráči předvedli maximálně zodpovědný výkon, přechod do rychlého útoku mají skutečně zvládnutý excelentně,“ připomněl Kula.

Z toho pramení, že jeho tým si nebude moci dovolit hrát v Mostě otevřenou partii a bezhlavě útočit. „To samé ale čekám i od soupeře. My mu rozhodně nechceme nabídnout možnosti brejků, kterými trestal Sokolov. Budeme se snažit tvořit hru, ale ne za každou cenu. Nemusím ani zdůrazňovat, že první gól by nám ohromně pomohl. Pak by soupeř musel svou obranu otevřít,“ nastínil ideální scénář Karel Kula.

Vzhledem k tomu, že jeho tým v přípravě nevyšel střelecky naprázdno ani jednou (pokud se nepočítá duel v Orlové 0:3, kde hrála spíše rezerva), tak by se Karvinští měli v Mostě střelecky minimálně jednou prosadit. V přípravě nastříleli 42 gólů.

„S jakým bodovým výsledkem bych byl spokojen ukáže až průběh utkání. Ale je jasné, že bychom na úvod chtěli všechny tři. To však soupeř také,“ je si dobře vědom trenér Karviné.

Toho těší, že ve středové formaci má hned několik variant, kterými lze soupeře překvapit. „Může zde hrát Milosavljev i Jursa, kteří v minulých dnech doháněli tréninkové manko a velmi příkladně, hlavně Jursa,“ ocenil mladého dříče ve svém kádru trenér Kula. Jursa může navíc naskočit i do obrany.

Dále je zde na kraji zálohy rychlonohý Ciku, který umí provětrávat protivníkovu obranu. Ke stálici Slončíkovi lze ve středu hřiště přiřadit novou posilu Gajdoše, ale i Motyčku, který se Kulovi v přípravě hodně líbil. A to je ještě v nabídce zkušený Pavlík, kterého v přípravě Karviná zkoušela na levé straně středové řady, ale i v obraně. „Na levé straně máme výhodu, že v obraně za Pavlíkem figuruje rychlonohý Knötig, který může v případě potřeby podpořit útok. Oba hráči se v přípravě vhodně zajišťovali, nejspíš oba nastoupí v základu, stejně jako Motyčka,“ přemítá nad složením sestavy trenér Karviné.

V úvahu připadají i další alternativy s Látalem, Fickem či Gondou, který je však stále na marodce. „Ficek a Opic, který zameškal podstatnou část přípravy, se již zapojili do tréninků, v Mostě by ale stejně nemohli hrát pro žluté karty. Ze stejného důvodu nám bude scházet i Milosavljev,“ upozornil Kula.

Zápas bude také testem obrany, která v zimě fungovala spolehlivě. Fanoušci MFK OKD budou jistě zvědavi, jak si nová stoperská dvojice Mráz – Horváth, popřípadě Mráz – Štajer, povede namísto podzimního dua Homola – Mihálik, které už v Karviné není. „Musím říci, že i Štajer šel v zimě hodně do sebe, poctivě makal a na stoperu jsem byl s jeho výkony hodně spokojen,“ dodal Kula.

Jak vidno, Karviná by neměla mít problém postavit jakoukoliv řadu a je určitě lepší mít z čeho vybírat, než aby se hráčů nedostávalo. „V kádru máme šestadvacet borců a všechno to jsou kvalitní hráči, se kterými lze kdykoliv počítat,“ pochvaloval si Kula.