Naopak podalo do Prahy na komisi rozhodčích ČMFS oficiální protest proti řízení utkání. „Dneska jsme se takhle rozhodli. Body nám to sice nevrátí, ale musíme se ozvat. Když už naše úsilí o body zhatí jediný člověk, tedy muž s píšťalkou, nechceme, aby mu to jen tak prošlo. Naopak žádáme jeho tvrdé potrestání v případě, že nám dá komise rozhodčích za pravdu,“ objasnil sekretář klubu MFK OKD Petr Hort.

Hlavní arbitr tohoto duelu Lerch odpískal na začátku a na konci druhé půle proti hostující Karviné dvě víc než sporné penalty, když hlavně ta druhá byla dle karvinské strany zcela nesmyslná. Karviná zápas prohrála 1:2.

„Nejraději bych panu rozhodčímu Lerchovi poslal naši fakturu za náklady na dopravu a ubytování, aby nám ji proplatil. Ona totiž taková cesta do Mostu není zadarmo. Navíc mančaft tři měsíce poctivě dře v zimní přípravě, nehledě na to, že se do něj investují peníze na posily, hráči jsou natěšení a doufají v čitelné rozhodování, jenže pak přijde rozhodčí a veškerou práci nám zhatí,“ poznamenal nazlobeně předseda karvinského klubu Jan Wolf.

Podle dostupných informací měl dokonce delegát utkání oba sporné momenty po zápase arbitru Lerchovi vytknout. „Navíc tam možná byla neodpískaná penalta v náš prospěch, ale to neřešíme. Ohrazujeme se proti penaltám, které byly nařízeny proti nám,“ dodal Wolf.

Jen pro upřesnění, fotbalový klub společně s protestem zaplatí dva tisíce korun a pokud s ním alespoň částečně uspěje, komise rozhodčích mu částku vrátí. Důležitější bude, jak se komise k celé záležitosti postaví a zda bude Ondřej Lerch potrestán. Známky rozhodčích jsou už nějaký ten pátek tajné, takže kromě delegátů a samotných rozhodčích je obyčejný smrtelník nemá šanci zjistit.