Ještě před dvěma roky patřil k nejlépe placeným hráčům české ligy, kdy jeho roční příjem převyšoval rozpočet divizního Havířova na celou sezonu.
Nyní oblékne Miroslav Matušovič dres klubu, kde s fotbalem začínal! Mistr ligy s Baníkem a Spartou bude minimálně do konce jarní části působit v posledním celku divize.

„V mém návratu do Havířova nehrály roli peníze, všechny ostatní nabídky byly mnohem zajímavější,“ opakuje už několik týdnů Matušovič.
Ve stejném duchu mluví i jednatel havířovského oddílu Oto Vančák. „Když si někdo myslí, že tu bere plat na úrovni první a druhé ligy, tak se hodně mýlí,“ říká Vančák.

Matušovič by rád v létě zamířil do zahraničí. Proto taky odmítl posílit druholigovou Karvinou, která trvala na kontraktu na rok a půl. Karviná mu přitom nabízela nadstandardní druholigové podmínky, za které by se nemusel stydět ani klub z nejvyšší české soutěže.

V kuloárech se spekulovalo dokonce o částce okolo sta tisíc korun měsíčně. „Chci to zkusit venku, proto jsme se nedohodli. Jako volný hráč mám v létě při vyjednávání mnohem lepší pozici,“ nechal se slyšet Matušovič, který naposledy před rokem působil v kyperském týmu Apollon Limassol.

To, že bude hrát ve třiceti letech jen amatérskou soutěž, bere s nadhledem. „Divize je solidní soutěž, kterou hrají borci, kteří také působili v lize. Hlavně jsem přesvědčený, že za tři měsíce nezapomenu hrát fotbal stejně, jako se ho za tu dobu nikdo nenaučí. Je to pouze moje rozhodnutí. To, jestli bude dobré nebo špatné, ukáže až čas, ale hlavně to bude pořád jen má volba,“ stojí si za svým Matušovič.

Tak jak tak, je jasné, že Havířov na jeho angažování prodělat nemůže. A to pokud by třeba nabídku druholigové Karviné dorovnal! Jarní část divize trvá tři měsíce a už nyní se o havířovském fotbale mluví a píše více než za poslední tři roky dohromady.

Miroslav Matušovič na sebe totiž stále strhává velkou mediální pozornost, která mu ostatně nikdy nevadila. U fanoušků vzbuzuje rozporuplné pocity i postoje. Jedni mu už přestup do Sparty odpustili, jiní nikoliv.

Všichni společně se ale už nemohou dočkat pikantního souboje Havířova s Baníkem U21, který nabídne 23. kolo divize. Fanoušci obou klubů mají k sobě blízko a bude jistě zajímavé, jak svou někdejší oslavovanou a následně zatracovanou modlu vlastně přijmou.

A to je pro fotbal v Havířově ta nejlepší reklama!