Vedení i fanoušci z Albrechtic věří, že derby zvládnou, stejně jako na podzim, kdy ve Stonavě překvapivě vyhráli. „Podle kvality kádru jsou Stonavští favoritem, ale my chceme doma každopádně bodovat. Potřebujeme totiž v boji o záchranu každý bod,“ uvedl albrechtický kouč, který v oddíle prožil řadu let jako hráč i funkcionář.

Byl sice se zimní přípravou pátého týmu tabulky vcelku spokojen, ale přesto se dívá v tabulce hlavně na týmy, které jsou na tom po podzimu hůř.

„V Albrechticích máme velkou výhodu, že máme k dispozici umělou trávu a nemáme proto problémy v zimě s tréninkovými plochami. Kvalitní příprava by se měla podepsat na připravenosti mužstva, což může mít roli v závěru jarní části. Na druhou stranu mě trochu mrzí horší tréninková účast. Ale to je v I.A třídě běžné, protože kluci musejí hlavně pracovat a pak se teprve starat o fotbal,“ zhodnotil Klimsza krátce zimní přípravu.

Vedení se podařilo kádr doplnit o tři hráče. Z MFK Havířov přišel Kodenko a z Věřňovic dvojice Čerešňa a Hruška. Všichni do týmu zapadli a rvou se o místo v základní sestavě. Z útočníka Kodenka se stal krajní obránce a zdá se, že mu tato pozice svědčí. „Z týmu nikdo neodešel, takže jsme kádr vlastně rozšířili a posílili,“ upozornil sekretář oddílu Gustav Guňka.

V generálce na jarní část porazili Albrechtičtí Lučinu v poměru 4:1. Dvě branky vstřelil Novák a další dvě přidal právě novic Čerešňa, na kterého budou asi baníkovci hodně spoléhat.