„Chceme se udržet a na nic jiného nemyslíme. Důležitý bude start do soutěže. V prvních čtyřech kolech totiž hrajeme s týmy, které jsou na tom podobně jako my. Úvod jara tudíž hodně naznačí,“ uvedl předseda TJ Depos Horní Suchá Ivan Marini.

Z kádru odešel havířovský Kodenko do Albrechtic, Kaleta do Stonavy a Frkala do Horních Bludovic. „Navíc je zcela nezvěstný Michalík, který se neukázal a nemůžeme se s ním spojit,“ upozornil Marini.

Do týmu přišla řada nových tváří. Jedná se o Indru (Muglinov), Iva a Ondřeje Bačovy (Bruntál), Jankůje (Bílovec), Pleyera (Domaslavice) a Béreše (Horní Bludovice). Do týmu se navíc po menší odmlce vrací i Nový.

„Zimní příprava byla rozmanitá. Kombinovali jsme umělou trávu s halou a posilovnou. Zúčastnili jsme se turnaje v Orlové a odehráli i další zápasy.

Celkem jich bylo jedenáct,“ řekl dále Marini. Zpočátku nebyly výsledky ani hra nejlepší, ale postupně se tým zlepšoval a v závěru už prokazoval solidní výkonnost.

„Tým jsme dávali postupně dohromady a podle toho se odvíjely i výsledky. Na úvod jsme hráli jen s torzem týmu z podzimu, který doplňovali naši dorostenci. To jsme ostatním moc konkurovat nemohli. Ale teď už je to něco jiného a my věříme, že se nám podaří zachránit. Tato soutěž je totiž pro naši obec odpovídající,“ dodal Marini.

Sušané odehráli celkem jedenáct zápasů. V posledních třech porazili třinecký starší dorost 2:0, remizovali s Albrechticemi 0:0 a podlehli MFK Havířov 0:3.