IRP Český Těšín – Opava 2004 4:1 (2:1)

„Postupové ambice nemáme. Jen jsme chtěli mít co nejdříve klid a po dnešním vítězství už můžeme odehrát zbytek jara opravdu v klidu,“ byl spokojen s výsledkem trenér Těšíňanů Dalibor Damek.

Méně už byl spokojen s herním projevem, na kterém budou muset jeho svěřenci zapracovat. „Útočná fáze byla v první půli velmi slabá. Paradoxně jsme dali dva góly, ale z jediných dvou střel na bránu,“ upozornil Damek.

Opavané, v sestavě se spoustou mladíků z opavské líhně talentů klubu SFC, si přijeli pro bod, takže držení míče bylo na domácích hráčích. Ti se dlouho nemohli prosadit přes dobře organizovanou obranu hostů. První gól byl spíše náhodný, zato nádherný. Hradečný přihrával Mendrokovi, kterému balon přeskočil nohu, ale za ním běžel Przyczko a ze třiceti metrů se do míče opřel tak, že ten skončil v růžku.

Také hosté skórovali z první střely na bránu. Po Šindelářově centru a následné skrumáži se prosadil Hoblík, zatímco Gradek padal na druhou stranu – 1:1.

Domácí zapnuli, ale Opavané dlouho odolávali. Po ráně Hradečného je zachránila tyč. Pak ale vybojoval míč svým důrazem Zábelka a mezi nohama opavského gólmana jej propasíroval do sítě.

Brzy po začátku druhé půle se udál rozhodující moment. Hosté sahali po trestném kopu Kozáka po vyrovnání, ale Gradek jeho pokus vytáhl na tyč a poté Hoblík orazítkoval břevno, ačkoliv na něj z hranice penalty zívala úplně prázdná brána.

Vzápětí se na opačné straně hřiště po Dudově nahrávce znovu radoval Zábelka. I tentokrát namířil svou střelu mezi nohy opavského brankáře.
Za stavu 3:1 Opava rezignovala a Těšín si hlídal svůj náskok. Ten v posledních minutách ještě zvýraznil Hradečný po přihrávce střídajícího Plisky, který chvíli předtím zaváhal ve své vlastní šanci.

„Viděli jsme vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli územní převahu. Je s podivem, že z tak mála střel jsme se prosadili hned čtyřikrát. Přesto se musíme zlepšit, hlavně v útočné fázi, kde je třeba déle podržet míč a být více nebezpeční,“ měl trenér Damek i přes jasnou výhru menší výhrady.

Branky: 39. a 68. Zábelka, 10. Przyczko, 87. Hradečný – 19. Hoblík. Rozhodčí: Kypús, žluté karty: 1:0, diváci: 130.

Č. Těšín: Gradek – Béla, Šlavka, Rac, Kantor – Bolek (46. Ligocki), Przyczko, Mendrok, Hradečný – Šmahaj (35. Duda), Zábelka (80. Pliska). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu v Petřkovicích.