Havířovští Indiáni zvládli minulou sobotu vstup do jarní části divize, neboť porazili v derby Petrovice. Dnes je čeká těžká prověrka na hřišti Dolního Benešova. Trenér Bohuš Keler by měl mít k dispozici silnější kádr, než v prvním jarním kole. „Hrát už může Skotnica, kterému skončil trest a také Ilja Zítka. Dnes čekáme do poslední chvíle, jestli bude k dispozici i registrace Laciny. Ten přišel z Vítkovic a jeho hostování se řeší v Praze, což je vždy trochu zdlouhavé. Na druhou stranu nebude k dispozici zraněný Husárik,“ konstatoval havířovský kouč, který by rád s týmem bodoval.

Orlovská Slavia chtěla vykročit úspěšně za divizní záchranou, místo toho po značné převaze podlehla doma Valašskému Meziříčí. „Věříme, že se jedná o ojedinělou ztrátu, protože takovou smůlu jako proti Valachům už snad nemůžeme mít,“ podotkl trenér týmu Josef Jadrný. „Kvalita našeho kádru nás předurčuje k tomu, abychom se pokusili bodovat v každém utkání. I když teď jedeme na půdu béčka Opavy, chtěli bychom si nějaký ten bod domů odvézt,“ dodal před nedělním soubojem.

Petrovická Lokomotiva se stále pyšní nejlepší obranou v soutěži. Přesvědčit se o tom může dnes Nový Jičín, který zavítá na petrovické hřiště v Závadě k duelu 19. kola. „Soupeře detailně známe z našeho společného působení v krajském přeboru, takže si pochopitelně věříme na tři body. Musíme ale začít proměňovat vyložené šance,“ upozornil sekretář Lokomotivy Bruno Kencki na skutečnost, že tým trenéra Dušana Kohuta si mohl první jarní body připsat na své konto už v derby v Havířově.

Krajský přebor tentokrát nenabídne žádný domácí zápas okresních celků, jelikož Bohumín, Český Těšín i Dětmarovice hrají venku.

V I.A třídě nastoupí dnes od 15.30 hodin v domácím prostředí fotbalisté Horní Suché proti Heřmanicím. „Na jaře chceme získávat body hlavně s týmy, které jsou v naší blízkosti, a to Heřmanice jsou. Jdeme tvrdě za udržením v soutěži,“ podotkl předseda Horní Suché Ivan Marini.

Stonava dnes také v 15.30 hodin přivítá tým Brušperku, který v minulém kole obral o body favorizovaný Šenov. „Soupeř to bude nepříjemný, ale my jsme minule v derby zaváhali, takže prostě musíme vyhrát,“ nebere trenér Stonavy Miroslav Štěpánek nic jiného než tři body, které by jeho tým udržely v kontaktu s čelem tabulky.

Na něm by se rádi udrželi i fotbalisté karvinského béčka, které zajíždí v sobotu do Smilovic. „V minulém kole kluci prokázali zdravou chuť po vítězství. Dařilo se i střelecky. Snad v tom budeme pokračovat,“ přeje si nový kouč na lavičce karvinské juniorky Tomáš Bernady.

Mnohem veseleji se bude po minulém kole nastupovat k zápasu také hráčům Albrectic. Baník porazil v derby favorizovanou Stonavu a v neděli přivítá od 15:30 Raškovice. V tomto zápase budou domácí favority. Případná výhra je navíc posune do hodně klidných vod tabulky bez starostí o záchranu.