TJ Smilovice – MFK OKD Karviná B 0:1 (0:1)

„Možná jsme se neprosadili střelecky, ale tým mě svým výkonem potěšil. Ukázalo se, že jsme schopni se vypořádat i se specifičtějšími podmínkami. Hřiště ve Smilovicích je totiž dost úzké a ten styl hry, jakým se na něm hraje, nevyhovuje moc technickým mužstvům, mezi které se chceme řadit. Je to hlavně o soubojích,“ poznamenal trenér Karviné Tomáš Bernady ke kontaktnímu způsobu fotbalu, který se ve Smilovicích předvádí.


Zatímco domácí jsou na takovou hru zvyklí, karvinští mladíci preferují raději jiný způsob boje. Ale i s tím se nakonec ve Smilovicích vyrovnali. Pomohla jim rychlá branka Jakuba Večeři, který se z dálky opřel do míče a spíše šťastnou trefou zaznamenal vítězný gól. To ale v tu chvíli ještě nikdo netušil.

„V první půli jsme měli převahu. Po kombinačních akcích jsme si vypracovali šance k pojištění náskoku. A byly určitě větší než rána Večeři,“ mínil Bernady.


Uklidnění však postupně odmítli zblízka Koutný, po samostatném úniku Káňa a mezi tyče se nevtěsnaly ani Timpovy pokusy ze střední vzdálenosti. Všechny pochytal výborný gólman Smilovic a odčinil tak své malé zaváhání u jediného gólu.

Po přestávce nabídly Smilovice jiný obrázek utkání. „Ve druhé části měly naopak převahu ony a zatlačily nás. Dobrou poziční hrou obrany, ale vlastně i zálohy, jsme je však nepustili do žádné šance, kromě jedné, ze které mohl soupeř srovnat,“ přiblížil průběh druhého dějství kouč Bernady.

Domácí tutovku však vyřešil Gejza Pulen, člen druholigového kádru, který působil velmi jistě a s přehledem posbíral všechny centry, směřující do jeho pokutového území.

„Nebylo to lehké utkání, ale zvládli jsme jej a start do jara můžeme považovat za úspěšný,“ zakončil hodnocení sobotního duelu Benrady, jenž si cení toho, že soupeř hrál vyloženě fér. „Nebyly tam z jeho strany žádné záludné ba ani přehnaně tvrdé zákroky. Ke kvalitě hry přispěli i všichni tři rozhodčí, což nezmiňuji jen proto, že jsme vyhráli. Ostatně kdo na utkání byl, udělal si o fotbale obrázek sám,“ byl se sobotou navýsost spokojen trenér karvinské juniorky.

Branka: 9. Večeřa. Rozhodčí: Tomaj, bez žlutých karet, diváci: 150.

Karviná B: Pulen – Večeřa, Hoffmann, Pacanovský, Žebrok (34. Zahatlan) – Koutný (87. Mleziva), Janík, Ruisl, Kubiena – Káňa (80. Bielan), Timp. Trenér: Tomáš Bernady.

Další zápas hraje Karviná B v sobotu s Bystřicí.