SFC Opava B – Slavia Orlová 0:3 (0:3)

Béčko třetiligové Opavy porazili přesvědčivě 3:0 a věří, že právě odstartovali úspěšnou bodovou sérii, která je posune mimo pásmo zachraňujících se týmů. „Vlastně jsme zopakovali náš výkon z předešlého zápasu, jen s tím rozdílem, že tentokrát jsme naše šance proměnili,“ upozornil asistent orlovského trenéra Vlka Josef Jadrný.

„Sice nás mrzí, že když už jsme vyhráli poločas 3:0, nepřidali jsme ve druhé části další góly a nevyhráli tak vyšším rozdílem, ale zase není třeba dosáhnout všeho, musíme být skromní. Tyhle body jsme nutně potřebovali,“ dodal spokojeně.

Tým exvítkovických trenérů začal na vedlejším hřišti v tréninkovém areálu Opavy sebevědomě a za celý poločas dovolil soupeři jedinou střelu a to ještě z pořádné dálky. „S obrannou činností mužstva jsme velmi spokojeni,“ přikyvoval souhlasně Jadrný.

Slávisté hráli s chutí, už ve druhé minutě hlavičkoval Bajzath po rohu nad, a nerozhodila je ani nucená změna v sestavě již po devíti minutách hry, kdy musel trávník opustit Z. Kadlčák. Místo něj naskočil do hry Kopel a byl to on, kdo v 21. minutě poprvé rozvlnil síť. Zachoval se přesně dle pokynů trenérů – když už nelze míč do sítě dostat všemožnými kopy či hlavou, je třeba ho tam dotlačit.

Už předtím orazítkoval Vlk tyč, takže úvodní gól Orlové byl jen logickým vyústěním její převahy. A přišly další.

Brzy po Koplově zásahu se nádherně křížnou ranou trefil Silveira a vzápětí poslal do opavské svatyně míč z trestného kopu i Kovář. „Původně to byl centr, ale nikdo jej netečoval. Kovář to udělal správně, takhle se to kope. Na teč, ale aby to letělo do brány,“ ocenil technické schopnosti olomoucké posily trenér Jadrný.

Ještě v 38. minutě minul Urban v jasné pozici míč, ale i vedení 3:0 potěšilo. Protože do kabin se z opavského hřiště šlo dobrých šest minut, tedy polovinu přestávky, zůstali Orlovští (ale i domácí) během poločasové pauzy na lavičkách. „V tomhle ohledu to připomínalo spíš přátelák,“ zasmál se Jadrný.

Ve druhé části držel jeho tým nadějný náskok a dobrou poziční hrou nepouštěl domácí k ohrožení brány. Střely z dálky vyřešil Szarowski. Jediná slušná akce druhé půle se zrodila po centru Vlka, na který nedosáhnul domácí brankář, Lička vracel z úhlu míč Koplovi, ale ten se ukopl. „Nevadí, výsledek je to slušný a kluci potvrdili, že na chvostu tabulky nemají co dělat. Věříme, že jej brzy opustíme,“ dodal závěrem Josef Jadrný.

Branky: 21. Kopel, 26. Silveira, 27. Kovář. Rozhodčí: Kubica, žluté karty: 2:2, diváci: 100.

Orlová: Szarowski – Vlk, F. Kadlčák, Bajzath, Silveira – T. Věčorek (66. Limanovský), Kušnír, Z. Kadlčák (9. Kopel), Lička (80. Šebek) – Kovář, Urban. Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s Mohelnicí.