Lokomotiva Petrovice – TJ Nový Jičín 0:0

Lokomotiva se momentálně potýká se střeleckou nemohoucností, už 180 minut nedala gól. „Je to krize a zrovna když jsme v ní až po uši, přijede Nový Jičín, na který se nám dlouhodobě nedaří,“ litoval sekretář petrovického klubu Bruno Kencki ztracených bodů.

Slušná divácká kulisa viděla od prvních minut převahu domácích hráčů, kteří se ale nebyli s to vypořádat s kompaktně hrající obranou Nového Jičína. V úvodních náznacích šancí se objevoval zásadně petrovický Reichl. Po Dittrichově rohovém kopu hlavičkoval do náruče brankáře Melčáka, v 19. minutě vletěl do vápna, vystřelil, ale na místě byl opět vysoký Melčák.

Hosté v první půli, ale vlastně i v té druhé, příliš nebezpeční nebyli. Soustředili se spíše na to, aby branku neinkasovali, než aby ji sami dali. Přijeli si zkrátka pro bod a zaslouženě ho získali.

Do přestávky stojí z hostující strany za zmínku jen Pelánova střela z trestného kopu přes zeď a Lobšova rána z pětadvaceti metrů, kterou Sabela perfektně vytáhl na roh.

„Ale ani my jsme se do vyložené šance nemohli dostat. Po Punčochářově ráně zdálky by se dala označit jako gólová snad jen Anastazovského střela, jenže jí chyběla razance, a to dost, takže ji brankář bez problémů kryl,“ přiblížil Kencki.

Ve druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil. Jistě působící defenziva soupeře toho Lokomotivě moc nedovolila. Trvalá územní převaha domácích se promítla jen do držení míče, ovšem tento statistický ukazatel zajímá málokoho i v Lize mistrů, natož v divizi.

Pár solidních pokusů domácích by se našlo, například Lukanův trestňák nad branku, či Reichlovo rozvlnění sítě, ovšem jen z boční strany, jinak ale byli domácí nuceni pálit na novojičínskkou svatyni spíše z dálky.

Hosté se pořádně pokusili o zteč domácí brány jen jednou, ale Hajdůšek netrefil a po Lukanově rohu a následné Reichlově hlavičce už se blížil konec zápasu. „V něm jsme si vypracovali jedinou tutovku zápasu, jenže jsme ji neproměnili, takže jsme sotva mohli pomýšlet na tři body,“ připustil Kencki.

Podobně jako v Havířově mohl úvodní gól utkání, a v tomto případě jistě i vítězný, neboť běžela už 88. minuta, zaznamenat Jan Lukan. Postupoval sám na Melčáka, ten vyběhl, ale petrovický borec při obstřelu gólmana minul i jeho tyče.

Rozhodčí: Boček, žluté karty: 3:2, diváci: 245.

Petrovice: Sabela – Klimek (46. Zielonka), Gill, Bernatík, Reichl – Anastazovský, Škuta, Dittrich (46. Lukan), Czyž – Punčochář, Šuster (75. Kajfosz). Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu v Bystřici p. H.