SK Stonava – SK Brušperk 5:0 (1:0)

Domácí hráči měli pomalejší rozjezd. Zřejmě na nich ještě ležel stín porážky z prvního jarního kola. „Nemohli jsme se dostat do tempa. Teprve po půlhodině hry se kluci rozehráli a vypracovali si nějaké tutovky. Proměňování ale vázlo, takže jsme do přestávky vytěžili jen jeden gól,“ poznamenal trenér Stonavy Miroslav Štěpánek.

Ten měla na svědomí zimní posila z Dětmarovic Karkoška, jehož gól domácí uklidnil, ale ne natolik, aby zachovali chladnou hlavu v koncovce. „Měli jsme tam ještě další dvě gólovky, mohlo to být před druhým poločasem mnohem veselejší,“ poznamenal trenér Štěpánek.


O přestávce svým hráčům zdůrazňoval, aby se vrátili ke hře, kterou praktikovali na podzim. „Apeloval jsem na tým, aby hrál trpělivě, postupně vnikal do brankového prostoru soupeře a neuspěchával akce. Ve druhé půli už jsme měli výraznou převahu,“ upozornil Štěpánek.


Jeho svěřenci odehráli velmi vydařenou druhou pětačtyřicetiminutovku. „Už to byla hra, na jakou jsme zvyklí,“ radoval se kouč Stonavy.


Domácí hráli opravdu trpělivě, akce rozehrávali smysluplně a nemilosrdně udeřili pokaždé, když obrana Brušperku povolila. Po gólu Šurina přišla pro hosty smrtící tříminutovka, ve které domácí nasázeli soupeři tři branky a zvýraznili svou převahu. Vítězství Stonavy je zcela zasloužené.

„Máme první tři body a snad si vybavíme naši podzimní bilanci, kdy jsme také hned v úvodním kole prohráli a pak se odpíchli k bodové šňůře. Teď by to mohlo být podobné,“ přeje si Miroslav Štěpánek po porážce v Albrechticích a vítězství nad Brušperkem nastartování bodové série.

Branky: 29. a 67. Karkoška, 59. Šurin, 65. Frait, 68. Minárik. Rozhodčí: Přeček, žluté karty: 3:4, diváci: 100.

Stonava: Tvardík – Kaleta, Šurin, Sochora, Hančin – Martiník, Maleňák, Kisel, Karkoška (80. Varga) – Jaworski (60. Minárik), Frait (72. Šmiga). Trenér: Miroslav Štěpánek.

Další zápas hraje Stonava v sobotu ve Veřovicích.