Sokol Jakartovice – SK Dětmarovice 3:0 (1:0)

„Měli jsme již ohlasy od sousedních klubů, jak to v Jakartovicích vypadá a jak je třeba na jejich hřišti odehrát utkání. Ale i tak to člověka překvapí,“ krčil rameny trenér Dětmarovic Petr Czyž poté, co se svým týmem přicestoval do místa děje.

První dojem dětmarovické výpravy byl asi ten, že i hřiště v karvinských Loukách je oproti tomu jakartovickému Camp Nou.

„Strašně malé, snad ještě menší než umělka v Albrechticích, úzké a hrbolaté, znemožňující jakoukoliv kombinaci. Je třeba sportovně přiznat, že domácí, kteří vědí, jak na něm hrát, si výhru zasloužili. Přehráli nás důrazem,“ poznamenal trenér Dětmarovic.

Před utkáním se snažil všemožně posílit naděje svého celku na body. „Doplnili jsme ‚skokanskou‘ sekci o Dušana Nováka, protože nám bylo jasné, že v Jakartovicích budeme především hlavičkovat, ale ani tak jsme se neubránili, jelikož první dva góly jsme si dali vlastně sami,“ dodal.

Hosté se zprvu bláhově pokusili o tvorbu hry, začali svižně, ale brzy poznali, že jejich snaha je marná. Mezihra neexistovala, hrálo se systémem nákop a boj o míč, případně vydařená hlavička. „Chtěli jsme často střílet, ale na tom terénu si míč pořádně nepřipravíte, takže naše pokusy směřovaly mimo nebo doprostřed brány,“ objasňoval kouč Dětmarovic.

První a poslední šance jeho týmu se zrodila hned ve třetí minutě, kdy Prčík hlavičkoval po rohu nad břevno. „Pak už to bylo hlavně o vzdušných soubojích a důrazu. Každý zákrok na polovině hřiště se nevyplatil, protože z něj byla nebezpečná standardka,“ vysvětlil Czyž.

První gól přišel po chybě gólmana Mrkvy, který propustil balon mezi rukama za sebe k překvapenému Palkovičovi, který jen pohodlně doklepl balon do sítě.

„Na nepříznivý poločasový stav jsme reagovali obětováním tvořivého Úlehly a nasazením bijce Kratky, ale nepomohlo to,“ přiznal trenér hostí.

Ti na jakartovickou hru plnou nákopů a hlavičkované nedovedli dostatečně reagovat a brzy po změně stran inkasovali znovu, když se Mrkva nedohodl s Novákem, oba hráči se srazili a Šupák přišel ke gólu stejně lacino jako v první půli Palkovič.

Poslední branka už nic neřešila, domácí ji zaznamenali do zcela otevřené obrany, kdy už i stopeři Dětmarovic operovali na hrotu útoku. „Musíme tohle zaváhání někde napravit, ale hrajeme potřetí v řadě venku. Vůbec ten, kdo vymýšlel termínovku, rozhodně nemá smysl pro fair play. Na jaře hrajeme osmkrát venku a jen pětkrát doma,“ divil se oprávněně trenér Czyž skladbě domácích a venkovních zápasů.

Branky: 12. a 88. Palkovič, 55. Šupák. Rozhodčí: Zelník, žluté karty: 1:3, diváci: 47.

Dětmarovice: Mrkva – Škuláň, Prčík, Hrdina, Ligocký – Schimke (75. Beilner), Martinček, Novák, Úlehla (46. Kratka), Nowinski – Matušík (80. Bizyk). Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu v Háji ve Slezsku.