Baník Albrechtice - Pražmo Raškovice 3:0 (1:0)

Domácí vletěli na trávník nabuzení poslední výhrou v derby a rychle se ujali vedení. Novák předvedl pěknou individuální akci, kterou také přesně zakončil – 1:0.

Úvodní čtvrthodinu měli domácí jasně navrch, ale pak jejich výkon rapidně upadl a iniciativu převzali překvapivě hosté. Jejich nadějné akce ale končily před pokutovým územím, takže se k vyrovnání nepropracovali.

„Kluci soupeře očividně podcenili a přestali hrát. Můžeme být rádi, že jsme na to nedoplatili,“ ulevil si po zápase albrechtický kouč Jiří Klimsza.

Ten poslal do druhé půle jako posilu útoku nestárnoucího Goje, který se mu za důvěru odměnil parádním výkonem a dvěma góly. Po osmi minutách na hřišti vstřelil druhý uklidňující gól a v 78. minutě náskok Baníku ještě pojistil třetí brankou. To už domácí zcela dominovali a zápas dovedli s přehledem k jasné výhře.

„Spokojen jsem se začátkem zápasu a hlavně s druhým poločasem. V něm jsme už hráli mnohem lépe a vytvářeli si i šance. Rozhodnout jsme mohli po samostatných únicích. Dorozlo či Stachel měli na nohách gólovky, ale trefili jen gólmana. Jak se dávají góly, musel ukázat až Jarda Goj, který všem předvedl, že je stále pan fotbalista. S přibývajícím časem se projevila i naše lepší fyzická kondice,“ zhodnotil zápas trenér Klimsza.

Stoprocentně spokojen každopádně nebyl. „Ještě to stále není ono. Musíme se hlavně vyvarovat výpadku, který jsme předvedli v první půli. Kdyby přijel lepší soupeř, tak by nás určitě potrestal gólem a to by mělo na vývoj utkání pochopitelný vliv,“ upozornil.

Branky: 53. a 78. Goj, 3. Novák. Rozhodčí: Hubert, žluté karty: 2:3, diváci: 100.

Albrechtice: Jaček – Čoček, Neuman, Kroužek, Wojtyna – Novák, Stachel, Szmek, Hruška (65. Dorozlo) – Valla (46. Goj), Čerešňa (73. Kodenko). Trenér: Jiří Klimsza.

Další zápas hrají Albrechtice v sobotu v Brušperku.