MFK OKD Karviná – Spartak Sezimovo Ústí 2:0 (1:0)

Hodně slušný fotbal viděli diváci ve větrném nedělním odpoledni na karvinském Městském stadionu. „Fotbal byl dobrý, jenom ten vítr nám dělal problémy. Ale to i domácím,“ podotkl po zápase trenér sympatického nováčka Luboš Zákostelský.

Jeho svěřenci hráli v Karviné otevřenou partii, ale do vyložené šance se nedostali. Za zmínku stojí pouze Hoffmannem zablokovaný pokus Jasanského a přímý kop Dobala těsně vedle.

„Obranu musím dnes vyzdvihnout, začíná se to pomalu formovat a už třetí utkání jsme vzadu udrželi nulu,“ pochvaloval si domácí trenér Karel Kula.
Důležitý první gól vsítil v 41. minutě neúnavný Ciku, který přelstil ofsajdovou past soupeře a vyhrál i souboj s gólmanem Fryštákem. Pak už pro něj nebyl problém dovézt míč do prázdné brány.

Převaha domácích pokračovala i po přestávce a korunoval ji druhým krásným gólem Motyčka. „Dnešní utkání se lidem muselo líbit. I když jsme ještě několik nadějně rozehraných akcí nedotáhli, kluci se snažili a hráli velmi obětavě,“ vyzdvihl výkon svých hráčů Karel Kula.

Branky: 41. Ciku, 87. Motyčka. Rozhodčí: Možíš – Večeřa, Dobrovolný, žluté karty: Novák, Dobal (oba S. Ú.), diváci: 1676.

Karviná: Kafka – Hoffmann, Mráz, Štajer, Knötig – Pavlík, Gajdoš (79. Motyčka) – Ciku (90. Látal), Ficek, Milosavljev (71. Presl) – Vrána. Trenér: Karel Kula.

Podrobnější zpravodajství v úterním vydání Karvinského a Havířovského deníku.