MFK OKD Karviná B – Karet Bystřice 4:1 (3:0)

Domácí čekal první z předpokládané trojice nejvážnějších protivníků v boji o postup do kraje – Bystřice. V čem byl soupeř jiný než první dva? „Možná v tom, že si kluci uvědomovali, že jde o hodně. Bystřici jsme brali jako jednoho ze tří nejtěžších soupeřů, takže v týdnu panovalo v kabině mírné napětí. V nástupu na hřiště z nás ale spadlo a my předvedli solidní poločas. Kluci hráli dobře po krajích, což vyústilo v tři góly a další šance,“ rekapituloval první pětačtyřicetiminutovku karvinský trenér Tomáš Bernady.

Domácí se na umělé trávě radovali z první trefy už po třinácti minutách, kdy šel do tvrdého souboje s gólmanem Káňa a svým důrazem dotlačil balon do sítě.

V 25. minutě byl k vidění nádherný gól z kopačky Koutného. Bystřičtí odvrátili rohový kop, ale Pacanovský jej obloučkem vrátil na kraj šestnáctky, kde stál jeho kolega Koutný a z voleje poslal balon do vinklu – 2:0.

Gólovou tečku za poločasem udělala posila z áčka Opic, který zúročil své zkušenosti a výpad do obrany Bystřice zakončil obstřelem obránce. Míč zapadl přesně k tyči – 3:0. Zatímco v první půli domácí dominovali, druhá půle už byla vyrovnaná, byť byli častěji u míče stále karvinští hráči.

„Tady už jsme ale trochu ustrnuli a Bystřice, která má dobré mužstvo, srovnala hru. Zlobila nás kontry do obrany a nám se již nepodařilo navázat na výkon z prvního poločasu. Ale je to aspoň dobré ponaučení pro příště, protože nějaký zápas venku se pro nás může vyvíjet podobně s tím rozdílem, že už nemusíme mít tři branky k dobru,“ upozornil trenér Bernady.

Ve druhé části nejprve zvýšil po přihrávce Kubieny znovu Koutný a hned poté korigoval po hezkém průniku přes dva obránce domácích Noga. Za zmínku ještě stojí přímý kop Opice, který skončil metr vedle tyče.

Po této výhře se domácí dostali do čela tabulky, ale tím jejich mise nekončí. „Nadále chceme předvádět ofenzivní fotbal. Na tréninku nacvičujeme útočné kombinace. Prospěšní nám jsou i hráči z áčka. Ohromně nám pomáhají a my si ceníme toho, že svůj start za nás neberou jako podřadnou úlohu, ale jako pomoc ke splnění společného cíle. Jejich účast je každopádně znát, ať už se jedná o pozice obránců nebo jako dneska v případě Martina Opice pomoc v útočné činnosti,“ poznamenal Bernady.

Branky: 25. a 63. Koutný, 13. Káňa, 33. Opic – 68. Noga. Rozhodčí: Tabášek, žluté karty: 2:1, diváci: 65.

Karviná B: Pulen – Večeřa, Bielan, Suchý, Pacanovský – Koutný, Janík (86. Zahatlan), Ruisl, Kubiena, Káňa (68. Lipovský), Timp (20. Opic). Trenér: Tomáš Bernady.

Další zápas hraje Karviná B v sobotu ve Staré Bělé.