TJ Háj ve Slezsku – SK Dětmarovice 3:0 (0:0)

Trenér mužstva Petr Czyž byl po výkonu svých hráčů rozmrzelý. „Byla to katastrofa. Vůbec jsme nehráli to, co jsme měli. Problém byl nejspíš v tom, že jsme nehráli vůbec. Takhle to ale dál nejde, musíme si sednout a vyříkat si to. Jestli v minulém kole v Jakartovicích chtěl hrát jeden člověk, a to Novák, tak v Háji už nechtěl hrát ani on. S takovou to ale nemá smysl,“ rozhazoval bezradně rukama trenér Czyž.

Hráči jej svým přístupem zklamali a namíchli zároveň. „Obrana, která byla po podzimu druhá nejlepší, inkasuje za tři jarní kola sedm gólů. Záložní řada nám nefunguje, nepodpoří ani útok ani obranu, směrem dopředu jsme úplně jaloví. Útočníci si v Háji nevytvořili jedinou šanci,“ vypočítával Czyž.

Hosté první poločas přežili bez úhony jen díky tomu, že gólman Cuper chytil tři jisté šance domácích. Postupně na něm vyhořeli Trupl, Šubrt a Nádvorník, ale bylo jen otázkou času, kdy se domácí konečně prosadí. „Dlouho to byl spíš boj ve středu hřiště, ale defenzivu jsme měli totálně děravou. Soupeř si do ní chodil kdy chtěl a jak chtěl,“ poznamenal Czyž.

Po přestávce už nahradili tři domácí „paliče“ šancí háječtí střelci. Po pár minutách se z přímého kopu prosadil Matěj a to již hosté začali tušit, že je zle. „Hráli jsme totiž pořád bez pohybu, bez šťávy, nebojovali. To se pak nedá uhrát nic,“ krčil rameny trenér Dětmarovic.

Když se hosté nadále k ničemu neměli, zasadil jim v pohodě hrající Háj další „rány z milosti.“ V 72. minutě nezachytily Dětmarovice domácí brejk a jejich špatné rozestavení potrestali centrující Matěj a zakončující Ďurko. Dvě minuty před koncem dal výsledku konečnou podobu Konvička, který se prosadil po rohu.

Branky: 54. Matěj, 72. Ďurko, 88. Konvička. Rozhodčí: Šimek, žluté karty: 1:3, diváci: 80.

Dětmarovice: Cuper – Martinček, Hrdina, Prčík, Ligocký – Schimke, Novák, Úlehla (46. Škuláň), Beilner – Matušík (80. Bizyk), Kratka (65. Nowinski). Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu s Janovicemi.