MFK Havířov – SK Kravaře 2:3 (1:3)

Po úvodních dvou kolech nastupovali havířovští Indiáni do zápasu s Kravařemi s jasným cílem naplno bodovat a svému soupeři se přiblížit na dostřel. Místo toho prohráli, soupeř jim odskočil a navíc bodovaly i další kluby ze dna tabulky.

Kravaře nepřijely do Havířova hrát roli obětního beránka a daly to najevo hned v první minutě, kdy v tutovce těsně minul branku Fejerčák. Varování Indiánům nestačilo a v 7. minutě už prohrávali.

Při centru do šestnáctky předvedl hlavičkující Zítka hrubku, za kterou se mu poděkoval snadno skórující Václavík – 0:1.

Havířovští se dokázali z tohoto šoku rychle vzpamatovat. Sourada našel před brankou osamoceného Matušoviče a akce někdejších ligových plejerů skončila vyrovnáním na 1:1.

Jenže domácí radost trvala jen dvě minuty. Zítka předvedl při rozehrávce další hrubici a Žídek parádním lobem nedal Pacanovskému žádnou šanci – 1:2.

Druhý gól sebevědomím Indiánů znatelně otřásl, takže jejich hra byla značně rozháraná. Vytrhnout z krize je mohl chybující Zítka, ale jeho hlavičce chyběla razance a gólman Hladký dokázal míč vytěsnit mimo tyče.

Aby toho nebylo málo, zaspali Havířovští v 38. minutě při bránění standardní situace a Padych zvýšil hlavou na 1:3. „Soupeři jsme góly darovali sami. Udělali jsme hrubé chyby, které soupeř potrestal. To se nám prostě nesmí stávat. Musím se ještě podívat na záznam, abych viděl, jak si hráči plnili při bránění své povinnosti. Potom to budeme řešit, protože ze standardek jsme dostali góly i v Dolním Benešově,“ připomněl havířovský kouč Bohuslav Keler.

Ve druhé půli se domácí snažili o vyrovnání, stejně jako před týdnem, kdy také prohrávali o dvě branky. V 65. minutě se svému cíli částečně přiblížili. Dravý Sourada se opět dostal za beky a jeden z nich ho v pokutovém území stáhl za dres, takže se kopala penalta. Tu proměnil Matušovič a Indiánům už chyběl k bodu jen jeden gól.

Ten mohl přidat po ideálním vysunutí Zítky opět Matušovič, ale tentokrát trestuhodně přestřelil. Když se pak neprosadil ani z jednoho přímého kopu, mohl vyrovnat po rohu a hlavičce Zítky už jen Sittek. Jenže ten z pěti metrů těsně minul branku a zápas skončil.

„Tato porážka hodně bolí. Kravaře byly celkem, který jsme určitě měli přehrát. Zápas se nám ale vůbec nepovedl a doufám, že nám tato ztráta v konečném účtování neuškodí. Situaci máme pořád ve vlastních rukou, nesmíme se ale ohlížet na to, s kým nebo kde hrajeme a musíme jít do zápasů s odhodláním, že bodovat se dá s každým,“ neskrýval zklamání, ale ani naději trenér Keler.

Branky: 11. a 65. z pen. Matušovič – 7. Václavík, 13. Žídek, 38. Padych. Rozhodčí: Malý, žluté karty: 3:4, diváci: 400.

Havířov: Pacanovský – Valový, Zítka, Sáblík, Michalčák – Sittek (87. Szkuta), Poštulka (46. Husárik), Matušovič, Lacina – Galajda, Sourada (70. Skotnica). Trenér: Bohuslav Keler.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Mikulovicích.