Slavia Orlová – FK Mohelnice 3:0 (1:0)

„Pořád upozorňuji, že alfou a omegou našich výsledků je proměňování šancí. V každém zápase si vytvoříme tak sedm slušných gólovek a když budeme alespoň z poloviny úspěšní, tak musíme nutně získávat body,“ poznamenal logicky jeden z dvojice orlovských trenérů Josef Jadrný.

Slávisté začali okamžitě od úvodního hvizdu s dobýváním mohelnické brány. V této souvislosti je třeba upozornit, že hosté se projevovali sympaticky fotbalovým výkonem, žádný automatický „beton“ se nekonal.

Domácí spálili tutovku už ve třetí minutě, kdy se po Urbanově přihrávce chytal poprvé za hlavu Kopel. Ze čtyř metrů nevyzrál na mohelnického brankáře Večeře. Ten pak hokejovým zákrokem se štěstím zneškodnil i ránu T. Věčorka.

Ještě předtím zahrozili hosté, když Šrot mířil po rohovém kopu těsně nad. Od 25. minuty si domácí vytvořili už větší tlak, ale zahazovali šance. Kopel po nahrávce T. Věčorka pálil vedle, Urban hlavičkoval do Večeře.

Uklidnění přišlo šest minut před pauzou. Jak se proměňují brankové situace, předvedl svým ofenzivním spoluhráčům obránce Vlk a prostřelil mohelnické klubko hráčů ve vápně. „My máme oba kraje útočně laděné, proto si i Vlk rád zaútočí. Teď to vyřešil skvěle,“ chválil orlovského beka trenér Jadrný.

Po přestávce se Mohelnice snažila srovnat hru a v 56. minutě se jí naskytla skvělá možnost vyrovnat rovnou průběžné skóre. Mičunda vypálil, Szarowski zasáhl, Mičunda se znovu dostal k míči, ale bravurní Szarowski vytěsnil mimo tyče i jeho dorážku.

„Tohle byl klíčový zákrok. Ale je to pořád o tom proměňování. Kdybychom něco vytěžili z našich možností už v první půli, nemuseli jsme tolik trnout při téhle tutovce hostů,“ poznamenal Jadrný.

Uklidnění na domácí kopačky vnesl Kopel, když v 73. minutě dorážel do branky Urbanovu od břevna odraženou střelu. Za chvíli mu s přehledem hrající Urban naservíroval míč na hlavu a Kopel pečetil na 3:0. „Dneska musím pochválit i obranu, třeba F. Kadlčák hrál na stoperu velmi dobře. Je vidět, že se zvedáme. Parta se stmelila, věří si,“ pochvaloval si po zápase kouč Jadrný.

Branky: 73. a 75. Kopel, 39. Vlk. Rozhodčí: Orieščík, žluté karty: 4:1, diváci: 35.

Orlová: Szarowski – Vlk, Derych, F. Kadlčák, Silveira – T. Věčorek (58. Šebek), Kušnír, Kovář, Lička (89. Limanovský) – Urban, Kopel (81. Jatagandzidis). Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Petrovicích.