FK Bystřice p. H. – Lokomotiva Petrovice 0:1 (0:1)

O zrušení nelichotivé bilance se postaral hlavičkující Šuster, ale minimálně stejný podíl má na gólu i Dittrich, neúnavný distributor přesných přihrávek do vápna. Právě po jeho centru se hosté radovali z rozhodující trefy.

„Naše čekání na gól trvalo přesně dvě stě minut. Je třeba říct, že výhru jsme si zasloužili. Byli jsme nebezpečnější směrem dopředu i jistější vzadu,“ argumentoval sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

Lokomotiva se mohla standardně opřít o precizně fungující a sehranou obranu, za kterou často předvádí své kejkle neprůstřelný Sabela. I v Bystřici si připsal zákrok, na který domácí Matějka jen tak nezapomene.

Ale po pořádku. Hosté už potřebovali pořádně zabrat, neboť první dvě utkání jim nevyšla podle představ. Nečekali proto, až iniciativu převezme soupeř, ale sami se chopili dirigentské taktovky.

Po úvodních zastřelovacích pokusech se ve 20. minutě dostal do úniku Dittrich a jeho přihrávka do malého vápna našla hlavu střelce Šustera – 0:1.

Domácí se také zastřelovali, přičemž rána Machače z 28. minuty vypadala hodně nadějně. Gólem ale neskončila a při formě Sabely existovalo stejně určité procento, že si cestu do sítě nenajde.

Po půlhodině hry lapil Sabela trestný kop Šráčka a tím domácí odpor skončil. Na druhé straně pálil nad Reichl a vedle Klimek.

Druhou půli odstartovali lépe znovu hosté. „Bylo důležité nedat domácím ani ždibek naděje. Nesměli cítit šanci na body, proto jsme se usilovně snažili dát druhý gól,“ vysvětlil Kenci.

To se ale družině trenéra Dušana Kohuta moc nedařilo. Miko se sice hezky uvolnil, ale jeho pokus postrádal razanci.

Bystřice mohla přeci jen srovnat. Matějkova rána z deseti metrů si ale našla rukavice výborného Sabely a hosté vedení udrželi. Pojistit jej mohli v 78. minutě, kdy už riskující domácí otevřeli obranu, jenže únik Reichla s Šusterem na jediného obránce vyřešil druhý jmenovaný bombou nad břevno.

„Nevadí, získali jsme tři body a to je pro mužstvo dobrá vzpruha před středeční předehrávkou v Brumově a sobotním derby s Orlovou,“ přiblížil nejbližší program mužstva trenér Dušan Kohut.

Branka: 20. Šuster. Rozhodčí: Vedral, žluté karty: 1:4, diváci: 132.

Petrovice: Sabela – Klimek, Gill, Bernatík, Reichl – Miko (84. Czyž), Škuta, Dittrich, Zielonka – Lukan (71. Anastazovský), Šuster (80. Punčochář). Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice ve středu v Brumově.