AFC Veřovice – SK Stonava 1:4 (1:2)

„Z trojutkání doma – venku – doma jsme si naplánovali plný zisk devíti bodů a daří se nám to zatím plnit. Ve Veřovicích jsme dokázali vyhrát, ale úplně spokojeni být nemůžeme, protože čistých šancí jsme měli daleko víc,“ upozornil trenér stonavského kolektivu Miroslav Štěpánek.

Jeho svěřenci zahájili další duel I.A třídy na jedničku. Již po pěti minutách podskočila obrana domácích centr a Minárik krásně z voleje rozvlnil síť – 0:1.

Poté přišla pětiminutovka, jaká se tak často nevidí. „To opravdu ne, já sám jsem nic podobného ještě neviděl, možná někde v přáteláku. Obrana domácích úplně zkolabovala a my měli během pár chvilek čtyři naprosto vyložené tutovky, kdy byli naši hráči téměř sami před gólmanem,“ popisoval Štěpánek.

V jasných pozicích se postupně ocitli Kisel, Karkoška, Frait i Minárik, ale pojistku na vedení nedali. Naopak, jak už to tak bývá, trestal soupeř. Veřovičtí se v 28. minutě poprvé dostali k ohrožení stonavské svatyně a po centru Hanka vyrovnal na 1:1 O. Matuš. „To jsem hráčům říkal, vidíte – my na gól spotřebujeme tolik šancí a soupeř je stoprocentní. Naštěstí jsme ještě do půle dali druhou branku,“ oddechl si trenér Stonavy.

Tu obstaral mladík Jaworski, když svou střelou překvapil domácího gólmana. „V kabině jsme si říkali, že je třeba dát rychle třetí gól a zlomit případný odpor soupeře,“ přiblížil Štěpánek poločasové téma.

Stonava svou snahu naplnila v 59. minutě. Po Jaworského autovém vhazování se dostal do úniku Frait a podél brankáře zvýšil na uklidňujících 1:3. Pak měl slušnou šanci i Šurin, jenže hlavičkou minul.

Na další gól se tak čekalo až do 75. minuty. Jaworského přímý kop tečovala domácí zeď mimo dosah brankáře Fojtíka a Stonava si z Veřovic odvezla pohodové vítězství. „Teď to ještě potvrdit doma proti Heřmanicím,“ přál si závěrem kouč Stonavy.

Branky: 28. O. Matuš – 31. a 75. Jaworski, 5. Minárik, 59. Frait. Rozhodčí: Levinger, žluté karty: 3:1, diváci: 110.

Stonava: Tvardík – Kaleta, Šurin, Sochora, Hančin – Jaworski (81. Smiga), Maleňák, Kisel, Karkoška (62. Martiník) – Minárik (88. Všolek), Frait. Trenér: Miroslav Štěpánek.

Další zápas hraje Stonava v sobotu doma s Heřmanicemi.