FC Vlčovice-Mniší – Depos Horní Suchá 2:1 (1:0)

Hosté vstoupili do zápasu aktivně, ale jejich elán Vlčovičtí rychle zchladili. Už v 11. minutě se dostali k povedené útočné akci, první v zápase, a tu úspěšně zakončili, poněvadž obrana hostů zapomněla na volného Čevelu – 1:0.

To byla na dlouhou dobu jediná akce, kterou domácí předvedli. Po zbytek první půle drželi míč na svých kopačkách výhradně hosté. Ti si vytvořili také několik obrovských šancí. Největším paličem se stal Zálejský, který se mohl zapsat do střelecké listiny hned třikrát. Jenže nedal gól ani sedícímu brankáři, takže se skóre nezměnilo.

Ve druhé části začali lépe domácí, kteří se neustále tlačili před branku Horní Suché. Hosté vyřešili nejdříve úspěšně dvě ošemetné situace ve vlastním vápně a pak se pokusili opět chopit taktovky. To se jim na delší dobu dařilo.

Vyrovnat mohl znovu Zálejský, ale brankář mu samostatný nájezd lapil. Když vzápětí domácí obrana tohoto hráče v pokutovém území faulovala, vyrovnal z penalty Zima – 1:1.

„Mysleli jsme, že jsme přečkali nejhorší a zápas konečně zlomili. Do konce zbývalo ještě dost času a při naší převaze jsme se domnívali, že je jen otázkou chvilky, kdy skóre otočíme,“ řekl předseda hornosušského fotbalového oddílu Ivan Marini.

Stejného mínění byli asi i trenéři, kteří ve snaze zvýšit údernou sílu útoku poslali na hřiště vysokého Béreše. Jenže právě Béreš předvedl před vlastní šestnáctkou neohrabaný zákrok, po kterém dostali domácí možnost kopat přímý kop, a J. Štěpán poslal parádní ranou míč přesně do šibenice – 2:1.

Z tohoto šoku se už hosté nevzpamatovali a odjeli domů s prázdnou. „Nastoupili jsme tady jako minulou sezonu a domácí se na nás zase chytili. Vlčovice jsou určitě jedním z nejslabších celků v soutěži, ale my to na ně asi neumíme. Nebyli jsme se schopni dostat do potřebného tempa a na to pak i doplatili. Po úspěšném vstupu do sezony jsme se teď dostali opět do sestupového bahna,“ dodal Marini.

Sušanům nepomohl k bodům ani narychlo angažovaný čtyřiapadesátiletý gólman Václav Dlouhý. Současný masér MFK Havířov nechytal několik let, ale podal spolehlivý výkon. Sbíral centry, pokoušel se zrychlit rozehrávku a nenesl vinu ani na jednom gólu. Jeho působení na hřišti bylo ze strany Horní Suché asi největším pozitivem.

Branky: 11. Čevela, 74. J. Štěpán – 65. z pen. Zima. Rozhodčí: Beran, žluté karty: 1:2, diváci: 70.

Horní Suchá: Dlouhý –Zima, Jeziorski, Hradil, Jankůj (65. Béreš)– Janíček (55. O. Bačo), Nový, Příborský, I. Bačo (75. Kulhánek)– Zálejský, J. Skřížovský. Trenéři: Pavol Sýkora a Jiří Kodenko.

Další zápas hraje Horní Suchá v sobotu se Starým Městem.