Sokol Stará Bělá – MFK OKD Karviná B 3:3 (1:2)

Cestou do Karviné se jim z mysli musela vynořit vzpomínka na podzimní zápasy. Podobnost s tímto utkáním byla totiž na místě. Juniorka opět ztratila nadějně rozehraný duel.

„Vedli jsme 2:0, nastřelili nějaké tyčky, vypracovali si další šance. Domácí se dostali zpět do hry po našich individuálních chybách, ale když jsme dali deset minut před koncem další gól, věřil jsem, že už zbytek zápasu uhrajeme,“ přiznal trenér Tomáš Bernady.

Jeho svěřenci začali velmi dobře, už v 5. minutě trefil Pacanovský po rohu tyč, nikdo další ale balon do sítě nedotlačil. To hostům nevadilo. Zanedlouho se totiž k brejku dostala posila z áčka Martin Opic a ten už mířil přesně – 0:1.

V 21. minutě rozjeli Karvinští gólovou akci. Ruisl viděl Opice, ten milimetrově přesnou přihrávkou našel Koutného a karvinský mladík se stejně jako před týdnem proti Bystřici krásně trefil „z první“.

V další šanci se objevil znovu Opic, jeho pokus z dvanácti metrů byl ale slabý a gólman ho vytěsnil mimo své tyče. Pak mu pomohla konstrukce brány, kterou orazítkoval z přímáku zase Opic.

„Co se týče útočné fáze, vytvořili jsme si na těžkém terénu dostatek gólových příležitostí, s tím můžeme být spokojeni. Škoda, že jsme dvougólové vedení do poločasu neudrželi,“ litoval trenér Bernady.

Oba inkasované góly dostali hosté jako přes kopírák. Horváth neuhlídal balony za obranu, kde jej přebrali domácí a pokaždé přelobovali vyběhnuvšího gólmana Kotrlu.

Hosté si nadále vytvářeli velké šance. Martin Opic aktivně napadal domácí obranu, jeden z beků jej nastřelil, Opic mířil z ostrého úhlu do brány, ale vracející se Nenička ještě stihnul míč z čáry odkopnout do bezpečí.

Po přímáku Koutného pak trefil v chumlu hráčů Janík znovu tyč. Tolik štěstí už domácí neměli v 79. minutě. Průbojný Opic se odhodlal k tvrdé střele a trefil parádně pod víko – 2:3. Když už to vypadalo na uhájení náskoku, domácí v poslední vteřině vyrovnali.

Akci předcházelo přečíslení Karviné, ale nadějný postup dvou na jednoho hosté nezvládli a Ostravané z protiútoku vybojovali roh. Po něm srovnal na konečných 3:3 veterán Stařičný.

„Z toho jsem trochu zklamaný, ale je to pro nás i pro mě osobně ponaučení do dalších zápasů. Teď proti Horní Suché musíme bezpodmínečně vyhrát, abychom tohle zaváhání napravili,“ připomněl trenér Bernady nejbližší derby zápas. Jeho tým přeskočil po ztrátě bodů v tabulce znovu Šenov.

Branky: 29. Kresta, 52. Nenička, 90(+1). Stařičný – 7. a 79. Opic, 21. Koutný. Rozhodčí: Rýdel, žluté karty: 1:2, diváci: 110.

Karviná B: Kotrla – Večeřa (63. Žebrok), Suchý (60. Zahatlan), Horváth, Pacanovský – Koutný, Janík, Ruisl, Kubiena – Opic, Káňa (55. Lipovský). Trenér: Tomáš Bernady.

Další zápas hraje Karviná B v sobotu s Horní Suchou.