Lokomotiva Petrovice – Slavia Orlová 1:1 (1:1)

Pěkné počasí a příslib kvalitního zápasu přilákaly na hřiště v petrovické Závadě dvě stovky diváků. Ty viděly zajímavý fotbal s rušnými momenty na obou stranách.

Ty první patřily domácím, konkrétně Dittrichovi, jenž pálil nejprve vedle a poté z přímého kopu do orlovské zdi.

V 9. minutě tleskali petrovičtí fandové, celý zápas neúnavně povzbuzující družinu trenéra Dušana Kohuta, krásnému gólu Klimka, který se postavil k trestnému kopu a parádní táhlou střelou umístil balon za tyč, kde jej objevil brankář Szarowski – 1:0.

„To byla opravdu povedená trefa. Škoda, že Klimek musel o poločase kvůli zranění jít ze hry,“ litoval sekretář domácího klubu Bruno Kencki.

Slávisté s odpovědí dlouho nečekali. Urban vyhrál hlavičkový souboj, prodloužil balon na zadní tyč, kde stál Kopel a ten pohotově srovnal. „Naše vyrovnání ještě do poločasu bylo důležité, protože v první části měli míč častěji na svých kopačkách domácí. Co nás ale zklamalo, byl stav hřiště. Bylo docela rozbité, kombinovat na něm nešlo zrovna hladce,“ upozornil jeden z orlovských trenérů Josef Jadrný.

Lokomotiva měla v první části více ze hry, Punčochářova hlavička pošimrala z vrchní části břevno, ale zdaleka největší tutovku první půle spálil Miko, který postupoval z boku sám na gólmana Szarowského. Ten ovšem vytáhl skvělý zákrok a vytěsnil tečovanou ránu na roh.

Po přestávce se pokračovalo v kvalitní podívané, byť další branku už diváci neviděli. Lokomotiva, která měla v nohách těžký zápas v Brumově uprostřed týdne, už se do šance nedostala, pouze Šuster s Punčochářem předvedli nadějný průnik, ale obrana Slavie pracovala spolehlivě.

Větší šance či náznaky gólových akcí si naopak vytvořila Orlová. Kopel mířil po pěkné Urbanově přihrávce v dobré šanci nad a pak sebral po centru Limanovského hlavičku lépe postavenému T. Věčorkovi.

„Střídání se nám docela povedla. Hlavně Limanovský naši hru oživil,“ poznamenal Jadrný. Hosté se do domácího vápna podívali i v 74. minutě, kdy střelu Kopla výborný Hájek vyrazil nohou a Krčmařík už se následně k dorážce ani pořádně nedostal.

Poslední akcí zápasu byla Limanovského tutovka po další nezištné příhře Urbana. Orlovský záložník však trefil v 83. minutě jen boční síť.

„Remíza je spravedlivá, my měli mírně navrch v první, hosté zase ve druhé půli,“ hodnotil derby sekretář Petrovic Bruno Kencki. „Souhlasím. Remíza z půdy soupeře je dobrá, i když jsme si věřili na tři body. V naší situaci musíme jít do každého utkání s cílem vyhrát. Snad se to povede příště,“ zakončil utkání i Josef Jadrný.

Celkově lze tedy derby považovat za vydařené, jen by petrovický klub měl po půlroce už konečně něco udělat se svým rozhlasem, který nereprodukuje drtivou většinu slov do srozumitelné podoby.

Branky: 9. Klimek – 23. Kopel. Rozhodčí: Hess, žluté karty: 3:2, diváci: 200.

Petrovice: Hájek – Klimek (46. Lukan), Reichl (75. Hanusek), Bernatík, Anastazovský – Miko, Dittrich, Škuta, Zielonka – Šuster (84. Kajfosz), Punčochář. Trenér: Dušan Kohut.

Orlová: Szarowski – Vlk, Derych, F. Kadlčák, Silveira – Šebek (60. Limanovský), Kovář, Kušnír (46. T. Věčorek), Lička (72. Krčmařík) – Urban, Kopel. Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s Dolním Benešovem, Petrovice mají volno. Hrají až v sobotu 30. dubna s Šumperkem.