Depos Horní Suchá – Durman Staré Město 2:1 (1:0)

Sušané se hned od úvodních minut snažili o vstřelení úvodní branky. Hodně vidět byl kapitán Zima a také Zálejský.

V 15. minutě zahrával kapitán Zima přímý volný kop z pravé strany. Přetažený míč vrátil zpět pohotový Nový, ve středu pokutového území si jej přebral Ivo Bača a první přímou střelou na branku otevřel skóre – 1:0.

Po vstřeleném gólu byli domácí i nadále lepším týmem a hosty zcela přehrávali. Už se jim ale nepodařilo dotáhnout žádnou z útočných akcí do zdárného konce. Na náladě jim následně nepřidalo ani zranění Zimy, který musel v 36. minutě odstoupit ze hry.

Do druhé půle šli domácí s jasným cílem zvýšit svůj hubený náskok. Brzy se jim to také podařilo. Zálejský získal na polovině hřiště míč, obešel dva protihráče a jeho lahůdkový centr před bránu umístil do sítě Jakub Skřižovský. Trefil se zkušeně - hlavou do protipohybu brankáře.

Domácí kontrolovali zápas a brankář Drobec moc práce neměl. Až v posledních pěti minutách předvedli Sušané divákům, jak lze ztratit vyhrané utkání.
Nejprve v 86. minutě špatně zpracoval v pokutovém území balon Janíček a hostující Adámek vstřelil kontaktní gól na 2:1.

V první nastavené minutě se pak hosté po pravé straně dostali k zakončení a radovali se z vyrovnávací branky. Jejich radost však zmrazil vztyčený praporek pomezního rozhodčí, který signalizoval ofsajd. Všem domácím v ten moment spadl kámen ze srdce…

Branky: 15. I. Bačo, 50. J. Skřižovský – 86. Adámek. Rozhodčí: Foltýnek, žluté karty: 2:2, diváci: 100.

H. Suchá: Drobec – Zima (36. Janíček), Jeziorski, Nový, Hradil – Kulhánek (70. Przywara), Bebenek, Zálejský, I. Bačo (76. P. Skřižovský) – Příborský, J. Skřižovský Trenéři: Sýkora a Kodenko.

Další zápas hraje H. Suchá v sobotu v Karviné B.

Jakub Kurzeja