Ta po minisérii tří utkání, v nichž neprohrála, odevzdala minulý víkend nováčkovi z Varnsdorfu všechny tři body po výkonu, který trenéra Karla Kulu rozzuřil. „Doufám, že to byl poslední podobný výkon, který jsemod hráčů viděl. My se nemůžeme uspokojit pár vydařenými zápasy. Kluci musí každé utkání odjezdit na stodeset procent a přesvědčit diváky, kteří na naše zápasy váží cestu, že si své peníze zaslouží,“ poznamenal před utkáním se Zlínem Karel Kula.

Soutěž se nenápadně přehoupla do své poslední třetiny a Karvinští se stále ne a ne propracovat do první šestice či minimálně horní poloviny tabulky. Na svém kontě mají 30 bodů, Zlín o bod víc. „Tabulka je ve svém středu hodně našlapaná, pořadí se mění každý týden. Pro nás je velkou motivací, že v případě úspěchu můžeme Zlín přeskočit a dostat se zase na pozice, které už odpovídají možnostem hráčů i celého klubu přeci jen více,“ upozornil trenér Kula.

Karvinští se na soupeře připravovali jako obvykle, jen s neobvyklými pohovory uprostřed týdne právě po výkonu ve Varnsdorfu. „Proto také budou nějaké změny v sestavě,“ upozornil Kula. Jedna změna bude přímo vynucená, neboť Tomáš Knötig vyfasoval v minulém kole čtvrtou žlutou kartu a proti Zlínu nenastoupí.

„Já myslím, že důsledky porážky ve Varnsdorfu jsme si rozebrali detailně a mužstvo je nažhavené podat proti Zlínu co nejlepší výkon. Uspět chceme už z toho důvodu, že jsme ve druhé lize Zlín ještě neporazili. Odčinit bychom chtěli hlavně vysokou podzimní porážku 1:4,“ připomněl kouč MFK OKD.

Pozor si budou muset domácí hráči dát hlavně na útočníka Kroupu, který je svými individuálními dovednostmi schopen sám rozhodnout zápas. „Zdatně mu sekunduje Bačík, největší předností Zlína je skvěle zvládnutá přechodová fáze,“ upozorňuje Kula.

Zlín, to bude pro domácí úplně jiné kafe než naposledy doma Sezimovo Ústí, nicméně taktika by měla být podobná. „Zlín je stejný soupeř jako my, spíše technické mužstvo, kterému je vlastní kombinační fotbal. Na druhou stranu nebude vyloženě jen bojovné jako Varnsdorf, což by nám mohlo vyhovovat,“ míní Kula.

Karvinští se budou podobně jako proti Sezimovu Ústí snažit o to, aby protivníka přinutili k nákopům a nedovolili mu rozvinout kombinaci. „Je nám jasné, že to bude složitější úloha než posledně, ale když k tomu kluci přidají zapálení a hlavně chuť do hry, nebojím se toho. Hráčům jsem už řekl, že prohrát se může, ale po výkonu, který všichni ocení. A my dokážeme hrát zápasy, v nichž se hráči vyždímou do posledních zbytků sil. Třeba na podzim jsme doma padli s Žižkovem, ale to bylo utkání, ve kterém hráči odevzdali vše. Zápas musí být prostě odmakaný a já věřím, že v tomto duchu si s pomocí našich fanoušků se Zlínem poradíme a vystavíme tak divákům omluvenku za poslední výkon ve Varnsdorfu,“ uzavřel před nedělním utkáním Karel Kula.