Orlová /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Orlové pokračují v úspěšném jarním tažení divizí. Naposledy doma přehráli Dolní Benešov a opouštějí nebezpečné sestupové pásmo.

25.4.2011

Fotbalisty Slavie podporují i fandové jiných orlovských klubů.Foto: Ivo Dudek

Slavia Orlová – MSA Dolní Benešov 2:0 (1:0)

Jako obvykle zahájili svěřenci trenéra Lubomíra Vlka velkou aktivitou. Na jaře se snaží o útočné pojetí, které se divákům musí líbit. Kdo na zápasech je přítomen, musí jejich snahu ocenit.

I tentokrát slávisté nadšeně bojovali, ale jejich akce končily na hranici velkého vápna. Následné centry, kterými křídelní hráči často zásobují útočníky, posbíral ze vzduchu spolehlivý brankář Rohel.

Přesto si domácí vypracovali jasné příležitosti. Do té první dostal Z. Kadlčák skvělou přihrávkou Kopela, jenže ten sám před Rohelem poslal balon vedle.
Po čtvrthodině hry nasměroval Vlk krásný centr do šestnáctky, kde si naskočil Z. Kadlčák a hlavou perfektně zakončil – 1:0.

V 27. minutě se Kopel dostal za obranu hostů, kteří reklamovali ofsajd, ale sám proti Rohelovi zase neuspěl a poslal míč opětovně vedle tyče.

„Mohli jsme vést v poločase 3:0 a nebylo co řešit. Takhle hosté stále cítili šanci a my to ve druhé půli poznali na vlastní kůži,“ poznamenal Vlkův trenérský asistent Josef Jadrný.

Dolní Benešov do té doby hrozil jen pár centry a standardkami. Přímou střelu na nudícího se gólmana Szarowského nevyslal.

To se změnilo po změně stran. Hosté zapnuli a hrálo se převážně na orlovské polovině hřiště. Defenziva Slavie však opět pracovala bezchybně. Hráči se svědomitě vraceli do obrany a co prošlo, skončilo na Szarowského rukavicích.

Nebezpečnou ránu, která doputovala do boční sítě, však vymyslel v 57. minutě Žídek. Tato akce hostů ale zůstala osamocena a po prostřídání už se hra zase srovnala. Benešov končil na šestnáctce Slavie, ta se naopak několikrát snažila pojistit své hubené vedení.

Její hru stejně jako před týdnem výrazně oživil Limanovský, který neúnavně kmital po pravé straně hřiště a byl tím správným impulzem k pozvednutí herního projevu mužstva. „Limanovský je hráč, který se do hry potřebuje dostat v průběhu zápasu. Zkoušeli jsme to s ním od začátku, ale nebylo to ono,“ poznamenal na adresu orlovského záložníka Jadrný.

Právě Limanovského akcelerace a rychlost obecně na hosty platila. Věčorek v 72. minutě hlavičkoval ještě nad, ale pak přesprintoval Limanovský stopera a přinutil Rohela k vynikajícímu zákroku. Ten vyrazil míč na roh, který Kovář adresoval nabíhajícímu Vlkovi a jeho hlava znamenala pojistku na 2:0.

Po této výhře se orlovští dostali na hranici 22 bodů a právě Benešov, ale i Brumov a už i Nový Jičín mají na dostřel. „Ano, ta situace v tabulce už se začíná vyvíjet mnohem příznivěji. Ještě však nemáme vyhráno. Musíme dělat postupné krůčky, jak se říká, jít zápas od zápasu,“ poznamenal Jadrný, který si po zápase pochvaloval součinnost obranné čtveřice.

„Kluci hrají velmi dobře, zase jsme udrželi nulu a navíc hlavně kraje obrany dokáží významně podpořit náš útok. Také ostatní hráči plní přesně to, co po nich vyžadujeme. Už ve Vítkovicích jsme to tak praktikovali a v Orlové v tom pokračujeme,“ zhodnotil prozatimní vystoupení mužstva Josef Jadrný.

Branky: 15. Z. Kadlčák, 82. Vlk. Rozhodčí: Viščor, žluté karty: 2:1, diváci: 80.

Orlová: Szarowski – Vlk, Derych, F. Kadlčák, Silveira – Krčmařík (62. Limanovský), Věčorek, Kovář, Lička (86. Jatagandzidis) – Kopel, Z. Kadlčák (71. Śebek). Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v neděli v Kravařích.