TJ Heřmanice – Baník Albrechtice 1:1 (0:0)

Albrechtičtí nastupovali v Heřmanicích proti domácímu celku s respektem, ale s jasným úmyslem bodovat. „Viděl jsem hrát Heřmanice v minulém kole ve Stonavě, kde byly podle mě lepší a podlehly nešťastně až v závěru utkání. Mají dobře složený tým z několika zkušených borců a řady mladých kvalitních hráčů. Zdůrazňoval jsem svým klukům, že proti nim bude stát zatím nejlépe hrající tým na jaře,“ zvedal varovný prst albrechtický trenér Jiří Klimsza.

Ten oproti minulému zápasu pozměnil rozestavení i systém hry. To hostům svědčilo a měli od začátku utkání navrch. Svou převahu mohli vyjádřit v 10. minutě vedoucím gólem. Valla postupoval sám na brankáře, ale nastřelil ho do hlavy a míč skončil v rohu. „Hrál se oboustranně dobrý fotbal. Také domácí byli chvílemi nebezpeční, ale stav 0:0 byl v poločase určitě příznivější pro ně,“ mínil Klimsza.

Ve druhé půli pokračovali hosté v nátlakové hře a v 54. minutě se po rychlé akci ujali vedení, když centr Dorozla umístil pohotově do sítě Valla – 0:1. Tím aktivita Albrechtických na dlouhou dobu skončila. Klimsza viděl jasnou příčinu v rozhodování zápasu. „Otěže zápasu vzali do svých rukou hlavní rozhodčí Špičák a pomezní Chlebovský a najednou se začaly dít věci. Po odpískání několika nesmyslných faulů v okolí naší šestnáctky, které nevedly k vyrovnání, přišla poslední minuta a odpískaná penalta. Tu domácí s přehledem proměnili a krátce poté rozhodčí zápas ukončil,“ uvedl rozhořčeně.

Baníkovci opouštěli hřiště a spílali arbitrům. Někteří byli v obličejích doslova rudí, další dusili vztek v sobě. „Je opravdu těžké skousnout takový zářez. Je pro mě nepochopitelné, že v utkání pátého se šestým, kde se hraje jen o výsledek, dokážou rozhodčí takto excelovat. Úmyslným poškozením ničí naši práci a je těžké pak udržet hráče, kteří se vydají do posledních sil, aby nereagovali podrážděně. Je pro ně slabou náplastí, že jim domácí hráči při podávání rukou po zápase říkají sorry chlapi, my za to nemůžeme,“ uvedl dále Klimsza.

„Kdo na utkání byl, ten si udělá úsudek sám. Já počkám na hodnocení rozhodčích delegátem Křižákem a pak budu za svoji osobu, ne za klub, jednat. Tito lidé, jak už jsem jednou říkal, ničí moji práci, kterou dělám ve svém volném čase a za odměnu, která nepokryje ani náklady na cestu,“ zlobil se.

Branky: 90. z pen. Valouch – 54. Valla. Rozhodčí: Špičák, žluté karty: 2:3, diváci: 100.

Albrechtice: Jaček - Kodenko (80. Stachel), Neuman, Szmek, Čoček - Novák, Hruška, Dorozlo - Valla, Kroužek, Wojtyna. Trenér: Jiří Klimsza.