„V našich zápasech se Sokolovem padá docela dost branek a podobně jako my je i soupeř ofenzivně laděným mužstvem. Má rozhodně lepší útočnou stránku než tu defenzivní,“ poznamenal na úvod trenér Karviné Karel Kula.

Sokolov je nevyzpytatelným protivníkem. Nikdo dopředu neví, jestli soupeři nastřílí čtyři góly nebo naopak tři inkasuje. „Viděl jsem je nedávno v utkání v Třinci a tam hráli velmi dobře i o deseti. Vedli 2:1, Třinec nakonec vyrovnal, ale Sokolov prokázal své kvality. Mužstvo navíc vedou Radek Látal s Jiřím Nečkem, oba znám, s Jirkou jsem dokonce spolupracoval, takže i pro mě to bude specifický zápas,“ uvedl Kula.

Karvinští nemají bilanci proti tomuto soupeři zrovna lichotivou. Vůbec nad ním ještě nevyhráli. „Ta bilance je podobně špatná jako nedávno se Zlínem. Chtěli bychom ji poupravit, i když upravovat po sobě dvě nelichotivé bilance je obtížné,“ připomněl Kula nedávné domácí vítězství nad zlínskými ševci.

„Ale chceme vyhrát. Ne kvůli bilanci, nýbrž kvůli tomu, že máme šanci na lepší umístění v ročníku než loni a to je náš hlavní cíl,“ poznamenal kouč Karviné. MFK OKD skončil loni osmý, nyní má šanci si své maximum vylepšit, zvláště když hraje se soupeřem, který je na tom v tabulce úplně stejně. „I proto je vzájemný zápas hodně důležitý,“ dodal Kula.

Karviná bude chtít navázat na předchozí domácí vítězství, kdy rovněž zdolala své sousedy v tabulce, tedy Sezimovo Ústí a právě Zlín. „V poslední době máme celkem dobrou formu, tak doufám, že ji potvrdíme,“ přeje si trenér MFK OKD.

Podle jeho slov bude chtít Karviná předvádět klasický útočný fotbal a totéž se dá nejspíš čekat i od Sokolova. Proč? Oba týmy jsou už zachráněny, mohou hrát v klidu. Oběma je také vlastní útočit. „Čekám otevřenou partii. My se těšíme, hrajeme doma a chceme tři body. Diváci určitě přijdou a my se jim chceme odměnit dobrým výkonem a výhrou, podobně jako proti Zlínu nebo Znojmu. Jen doufám, že začátek bude tentokrát jiný než proti Zlínu,“ vrátil se k poslednímu domácímu zápasu Kula.

Karviná v něm prohrávala 0:2 a takový stav se nemusí pokaždé podařit zvrátit. „Mužstvo, které hraje venku, se za takového stavu logicky zatáhne a je pak ohromně těžké dobývat jeho obranu,“ podotkl trenér karvinských hráčů.

Ti si budou muset dát pozor na zkušeného útočníka Mliku a také na Podrazkého, který šéfuje celé hře týmu. „Nebezpečný bude i Vaněček, ten nám na podzim dělal velké problémy a my v Sokolově prohráli,“ připomněl Kula prohru 0:1. Teď ji chtějí Karvinští svému hornickému „bratříčkovi“ vrátit i s úroky.

„Budu rád, když se potvrdí předzápasové prognózy, že se fanoušci mohou těšit na ofenzivní fotbal. Sokolov nejspíš začne s hrou na jednoho útočníka, ale směrem dopředu stejně útoční v pěti lidech, podobně jako my, takže čekám, že se narodí více branek. Narazí na sebe dva podobné týmy,“ konstatoval Kula, který ještě nebude moci využít Štajera.

„Není stoprocentně fit, takže za něj opět zastoupí Motyčka. Naopak už s sebou bereme Gondu, který hraje dobře za béčko a ve středeční přípravě proti juniorce Baníku hrál také velmi dobře. Chytá fazonu, což je potěšitelné,“ pochvaloval si Kula.

Ještě jednou připomínáme, že utkání začne už ve 14.30 hodin, aby fanoušci stihli i hokejové mistrovství světa v televizi.