MFK OKD Karviná B – SK Stonava 0:0

Po kanonádě v Šenově očekávali příznivci Karviné potvrzení tohoto výsledku a formy také v duelu se Stonavou. Okresní derby se hrálo prakticky neustále na jednu branku, ale všechny šance končily buď v rukavicích připraveného brankáře Hulvy, mimo jeho tyče, anebo na velmi pozorné obraně Stonavy.

Ta svou defenzivní čtyřku vyztužila ještě štítem Karkoškou a tato taktika splnila účel. „Sestavu jsme poskládali vyloženě defenzivně, hráli jsme jen na útočníka Jaworského, ale mělo to i ty důvody, že nám scházeli důležité hráči základu, tedy Frait, Sochora, Bystroň a Kisel,“ vypočítával citelné absence stonavského mužstva jeho trenér Miroslav Štěpánek.

Domácí, po týdnu už s menším počtem áčkových posil, se neustále pokoušeli o zteč stonavské brány, ale scházela jim přesnost, možná důraz. „Taková ta zarputilost jít až do branky, když to nejde - protlačil to do sítě silou, to nám dneska chybělo,“ poukázal na hlavní problém svého týmu trenér karvinské rezervy Tomáš Bernady.

S výkonem svých svěřenců nebyl po utkání spokojen. „Málo jsme využívali křídelní prostory. Před zápasem jsem upozorňoval na to, že soupeř naše zápasy určitě bedlivě sleduje, takže se jistě dobře připraví, ale málo platné. Narozdíl od Šenova jsme nedali rychlý gól a pak už to bylo jen o neustálém dobývání soupeřovy branky. Jenže pořád nám něco ve finální fázi scházelo. Buď přesná přihrávka, nebo větší důraz. Kluci nejspíš nabyli dojmu, že po Šenově to půjde samo. Ono to ale samo nikdy nejde,“ upozornil zklamaný Bernady.

Karvinští zahodili v první půli dvě tutovky Preslem, po přestávce mohl přidat gól Koutný, Janík, Opic a znovu Presl, ale nepovedlo se to ani jednomu.
„Přiznávám, že jsme dnes divákům moc fotbalové krásy nenabídli, ale účel světí prostředky. Přijeli jsme sem pro bod a máme ho,“ radoval se naopak trenér Štěpánek, někdejší kouč Karviné. Ten při absencích v kádru sáhl do dorosteneckého celku a na post pravého beka postavil mladíčka Vargu. „Na to, jak důležitý zápas jsme hráli, to Jarda zvládl perfektně,“ chválil talentovaného borce trenér Štěpánek.

Jeho tým přečkal několik závarů ve vlastní šestnáctce a v závěrečných minutách i velký tlak Karviné. Hráči obětavě bránili, bojovali nadoraz, chytaly je křeče. „Kluci si za dnešní dřinu bodík zasloužili. Možná se domácí po předchozí výhře uspokojili. Nás teď o to více musí mrzet předchozí domácí porážka. Někdy se ale proti slabším týmům v této soutěži hraje hodně špatně. Soupeř zaleze na vlastní půlku, jako dnes my, a vy musíte tvořit. Minule jsme zahodili obrovské kvantum šancí a prohráli, dneska jsme neměli ani jednu a máme bod,“ poukázal na paradoxy fotbalu Miroslav Štěpánek.

Domácí může těšit snad jen skutečnost, že jednobodový náskok si před Stonavou udrželi i po tomto kole. „Zpátky do tvrdé práce. Musíme znovu začít pořádně pracovat. Soupeř nám dnes ukázal, že nebudeme sbírat tři body automaticky. A roli určitě nehrálo ani nezvyklé prostředí hřiště, na kterém jsme mistrovský zápas ještě nehráli. S kvalitou našeho kádru si musíme umět doma poradit,“ upozornil karvinský kouč Tomáš Bernady.

Soutěž může být tedy napínavá až do konce. „Možná se rozhodne až v předposledním kole u nás doma, kdy hostíme Šenov,“ mínil závěrem Štěpánek.

Rozhodčí: Mrózek, žluté karty: 3:2, diváci: 300.

Karviná B: Pulen – Talián, Suchý, Bielan, Pacanovský – Koutný (79. Lipovský), Janík, Kubiena, Timp (61. Graňák) – Presl, Opic. Trenér: Tomáš Bernady.

Stonava: Hulva – Varga, Šurin, Kaleta, Hančin – Karkoška – Martiník, Maleňák, Minárik, Vilém (85. Všolek) – Javorský (90. Loder). Trenér: Miroslav Štěpánek.