„Zápas branky nepřinesl. Doufali jsme v opak, ale bohužel. Přesto si myslím, že oba soupeři hráli nadoraz a vytvořili si dost šancí na nějaké góly. Rozhodla produktivita, ta byla špatná na obou stranách,“ konstatoval Kula po utkání.

Sokolov předvedl proti Karviné klasiku. Byl nepříjemný v osobních soubojích i ve hře dopředu. „To jsme čekali, proto jsme také dbali na důraznou defenzivu, ale ani to se úplně nepovedlo. Udržená nula mě těší, ale s defenzivou jako takovou nemohu být spokojen,“ podotkl Kula.

Ten si všiml, že každý tým zahrál paradoxně lépe proti větru. „Druhá půle byla v naší režii, ale žádná z šancí gólem neskončila. Naštěstí pro nás tomu bylo stejně i v naší šestnáctce. Sokolov má rozhodně svou kvalitu, prokázal to už v Třinci, kde dohrával v oslabení. Dnes v jedenácti lidech jsme to proti němu měli dost složité. Ani jeden tým neměl v koncovce štěstí a zůstalo to na bezbrankovém stavu, příště už musíme nějaký ten gól dát,“ mínil trenér Karviné.

Tomu se celkem vydařila střídání, když oba záložníci Ficek s Gondou hru domácích řádně rozhýbali. „No, řekli si kluci o základ, oživení určitě přinesli a my si pak vytvořili vůbec největší šance. Sokolov ale také, musíme vidět i jeho příležitosti. Z tohoto pohledu remíza odpovídá dění na hřišti,“ podotkl Kula a svým hráčům vyčetl pukliny v defenzivní stěně. „Nechávali jsme hodně prostoru ve středové řadě, takže soupeř v útoku rychle doplnil stavy a hrozil,“ poznamenal Karel Kula.

Jeho protějšek Radoslav Látal si bod ze hřiště Karviné pochvaloval. „Je to zisk. V Karviné je horká půda, takže jsme s bodem určitě spokojeni. On to byl vlastně remízový zápas od samého začátku, každý tým si vytvořil pár šancí, ze kterých mohl dát gól. Bylo jich přibližně stejně, takže remíza je zasloužená,“ uvedl Látal po utkání.

Ten evidentně stanovil účinnou taktiku. Jeho tým přijel do Karviné především dobře bránit, k tomu byl nebezpečný i v útoku. „Je to tak, my jsme viděli zápas Karviné se Zlínem, kde hráli domácí výborně, takže základem bylo určitě neinkasovat a dobře pokrýt domácí útoky. To se dařilo, navíc kdybychom byli efektivnější v koncovce, mohli jsme dát i nějaké góly,“ připomněl Látal sokolovské příležitosti, které rozhodně byly.

A jak viděl někdejší reprezentant snahu obou týmů v silném větru? „To bylo docela nepříjemné. Centry zpomalovaly nebo naopak zrychlovaly, také šlo vidět, že odkopy od naší brány nebyly ideální. I proto jsem rád, že jsme se s tím vypořádali,“ ocenil kouč Baníku koncentraci svých hráčů.

Jeho tým se pro Karvinou stává neoblíbeným soupeřem, nad kterým se domácím ještě nepodařilo vyhrát. V čem to může být? „Já jsem v Sokolově necelý rok, takže to nedokážu tak detailně posoudit. Na podzim jsme doma dokázali těsně vyhrát, teď také udrželi nulu. Ale nemyslete si, my máme taky své neoblíbené soupeře, Čáslav třeba. Ona je ta soutěž celkem vyrovnaná, na každého se někdo najde. Mě hodně těší, že jsme dnes právě to čisté konto dokázali udržet, neboť ze začátku soutěže jsme strašně hodně inkasovali (tým neudržel nulu prvních osm zápasů – pozn. aut.) a také úvod jara byl podobný, dost jsme s tím bojovali. V posledních zhruba pěti zápasech se to podstatně zlepšilo a to mě těší,“ rozloučil se Radek Látal.