Slavia Orlová – Trul Mikulovice 4:2 (1:1)

Jako obvykle zahájili domácí tlakem a už po pěti minutách měl první tutovku na noze Kopel, trefil ale jen gólmana Červenku. Záhy však první branka přeci jen přišla, neboť Kopel se opět dostal k míči a po promenádě ve vápně jej obrana Mikulovic zastavila nedovoleným zákrokem. Penaltu proměnil Z. Kadlčák – 1:0.

Domácí to povzbudilo a pokračovali v náporu. Po přihrávce Z. Kadlčáka se k míči dostal Lička a halfvolejem mířil vedle, ačkoliv byl sám před bránou.
Pak se hra na deset minut uklidnila, než přišel zajímavý okamžik. Mikulovický Švancer rozehrál přímák čtyři metry za půlící čárou, jeho dlouhý nákop se zvolna snášel k domácí bráně, gólman Szarowski si zařval a… podběhl – 1:1.

Gól z ničeho domácí zaskočil, ale jen na chvíli. Opět se vrhli na zteč a po další nahrávce aktivního Z. Kadlčáka se objevil v další tutovce znovu Kopel. Propálil Červenku, avšak zvonila tyč.

Změna stran nepřinesla v herních projevech obou mužstev nic zvláštního. „Soupeř vlastně celou dobu praktikoval pouze nákopy směrem k naší bráně,“ vystihl mikulovickou hru v praxi jeden z orlovských trenérů Josef Jadrný.

I to však hostům stačilo k plné spokojenosti. V 51. minutě takto spadl míč na hlavu Smažíkovi, který povedeným lobem přehodil zaskočeného Szarowského – 1:2.

Domácí trenéři reagovali střídáním, prakticky dvojím, a nově příchozí hru Orlové pořádně rozhýbali. V případě tradičního náhradníka Limanovského to už snad ale nikoho nemůže překvapovat.

V 66. minutě utekl obraně Mikulovic čerstvý Urban, poslal balon na hlavu Kopelovi a jeho pokus reflexivně vytáhl skvělý Červenka.

V 74. minutě už bylo srovnáno. Do zmatku v malém vápně hostů vběhl právě Limanovský a pohotově srovnal. Za chvíli byl dokonán obrat. Dlouhý Vlkův aut propadl mezi stopery a Kušnír parádně trefil z voleje – 3:2.

Slávisté hrozili dál a po další trmě vrmě v šestnáctce hostů se nakonec prosadil i Kopel. „Hráči prokázali velkou vůli po vítězství. Nenechali se deprimovat ani průběžným stavem, přestože v té době jsme měli spíš vést o tři branky než prohrávat. Ale nevadí, diváci aspoň viděli zajímavý fotbal s množstvím branek. O atraktivní pojetí hry se budeme snažit dál,“ slíbil orlovským fandům, kteří se stále nenaučili chodit na zápasy slávistů v hojnějším počtu, trenér Jadrný.

Branky: 6. z pen. Z. Kadlčák, 74. Limanovský, 78. Kušnír, 84. Kopel – 26. Švancer, 51. Smažík. Rozhodčí: Boček, žluté karty: 2:2, diváci: 70.

Orlová: Szarowski – Vlk, Derych, F. Kadlčák, T. Věčorek – Krčmařík (82. Skácelík), Kovář, Kušnír, Lička (60. Limanovský) – Z. Kadlčák (65. Urban), Kopel. Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová ve středu v Lískovci.