Sokol Lískovec – Lokomotiva Petrovice 2:0 (1:0)

Nejhorší jarní výkon předvedli v Lískovci fotbalisté petrovické Lokomotivy a zaslouženě prohráli. Brankář Hájek zachránil tým od vyšší porážky. „Mám obavy, abychom soutěž dohráli v jakés takés sestavě. Gill je stále distancovaný, Reichl laboruje se zraněným kotníkem a teď se nám nechali vyloučit další dva hráči. Někteří jsou nemocní. Ještě, že ve středu nehrajeme vložené kolo,“ poznamenal sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

V první půli to přitom nevypadalo na to, že by Lokomotiva měla mít problém. Byla aktivnější a zasloužila si spíše vést než prohrávat. Po šesti minutách přinutil gólmana Diterta k zákroku Škuta, následně se Ditert zapotil i po střele Dittricha.

Ve 14. minutě pálil Hanusek nad. Vše se začalo bortit od 17. minuty, kdy proti Hanuskově slabé malé domů vystartoval brankář Hájek, ale také domácí Broulík, kterého Hájek napálil a pro lískoveckého střelce už nebyl problém doklepnout míč do prázdné brány – 1:0.

„Položily nás hrubé chyby. V první půli byl Lískovec absolutně neškodný, dokonce jsme hráli od 38. minuty přesilovku,“ poznamenal Kencki. Bylo to po brutálním zákroku domácího Peška, který viděl přímou červenou kartu.

Ještě předtím však zahodil největší tutovku poločasu Lukan, který postupoval sám na gólmana, ale k rukám mu poslal jen jemný bochánek. V poslední minutě se ještě unáhlil se svou střelou Miko.

Místo aby Lokomotiva výhodu jednoho muže v poli využila, tak ji prohospodařila a sama nakonec hrála v oslabení. Během pěti minut se totiž nechal hloupě vyfaulovat Anastazovský, jehož v 78. minutě následoval po druhé žluté také Hanusek. Lískovec mohl svůj hubený náskok několikrát pojistit, ale Broulík ani Vodička si na Hájka nepřišli.

Povedlo se to až v předposlední minutě zkušenému Šrámkovi, který nasadil housle Škutovi a obstřelil vyběhnuvšího Hájka. „Hráli jsme hloupě. Pokud bude Orlová, která v Lískovci teď hraje, jen trochu chytřejší, tak tam musí něco uhrát. Chvílemi mi to připadalo, že domácí hráči už nemůžou. Přeci jen jsou starší. My toho ale nevyužili,“ přidal na závěr svůj postřeh Kencki.

Branky: 17. Broulík, 89. Šrámek. Rozhodčí: Lalík, žluté karty: 2:3, diváci: 180.

Petrovice: Hájek – Klimek, Czyž (66. Zielonka), Bernatík, Škuta – Miko, Dittrich, Hanusek, Anastazovský – Lukan, Šuster. Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu s Valašským Meziříčím.