V Oldřišově předvedli svěřenci trenéra Dalibora Damka povedený výkon ve druhé půli. Souvisel se změnou rozestavení. Víc než branku ale nedali a opět nebodovali.

„Jedinou pozitivní věcí je to, že jsme soupeře herně přehráli. Co z toho, když ale nedáváme góly. Poslední měsíc nám úplně odešla střelecká forma. Soupeř se dostal třikrát na naši půlku, dvakrát vystřelil a dal dva góly. My nic,“ krčil rameny trenér Těšína Dalibor Damek.

Jeho hráči nepředváděli v úvodní pětačtyřicetiminutovce nic moc, soupeř to vydržel ještě o poločas déle. „Domácí opravdu nepředvedli zhola nic. Góly jsme však stejně jako minule dostali v začátcích obou poločasů, ačkoliv jsme na to hráče jasně upozorňovali,“ poznamenal Damkův asistent na lavičce Těšína Petr Wiecek.

První gól Oldřišova byl pro Těšín dost smolný. Samkova střela se totiž odrazila od těla některého z hráčů zrovna do protisměru gólmana Gradka. O přestávce začali hrát hosté daleko aktivněji.

„Změnili jsme schéma na 3-1-4-2 a už se na to dalo dívat. Za posledních pět zápasů to byl asi nejvydařenější zápas. Chybělo tomu jen zakončení,“ poznamenal Wiecek.

A taky koncentrace. Ta asi zůstala v kabině, neboť Oldřišov skóroval už po dvou minutách po příchodu na hřiště. Těšínu dlouho netrvalo a snížil. Brzy po svém nástupu na plac zaznamenal kontaktní branku Pliska.

Těšín pak tlačil a zabydlel se na polovině Moravanu, ale nedokázal využít ani nejjasnější šance. Tři tutovky zahodili Pliska, Ligocki a dvě minuty před koncem i Rac. Všichni de facto stáli tváří v tvář gólmanovi.

Ještě, že mají fotbalisté IRP nahráno z podzimu, a nemusejí se tak obávat o udržení. „Ono to také souvisí s tím, že nám scházejí hráči základní sestavy. Duda, Šlavka, Pfléger a Hradečný, ti všichni by nejspíš byli v základu. Dneska nám navíc chyběl i Mendrok,“ vypočítával Wiecek českotěšínské absence.

Branky: 4. Samek, 47. Gračanin – 57. Pliska. Rozhodčí: Jedlička, žluté karty: 2:0, diváci: 67.

Č. Těšín: Gradek – Béla, Przyczko, Rac, Popelka – Kantor – Kormanec, Zábelka, Bolek – Šmahaj, Ligocki. Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Jakartovicemi.