Durman Staré Město – Baník Albrechtice 2:1 (1:1)

Staré Město nastoupilo povzbuzeno překvapivou výhrou ve Stonavě. Od počátku se snažilo převzít iniciativu, což se mu díky laxnímu přístupu Albrechtických docela dařilo.

„Hráči soupeře asi podcenili. Už zase! Navíc nenastoupili připravení, protože měli špatné obutí a často klouzali. Domácí do nás vletěli, my na ně jenom koukali a hráli katastrofálně,“ uvedl albrechtický kouč Jiří Klimsza.

Hosté hráli špatně a navíc se nevyvarovali chyb. Po jedné z nich se dostal míč k Růžičkovi, který s přehledem otevřel skóre – 1:0. Úvodní branka hosty neprobudila, takže měli navrch nadále domácí.

Baníkovci se přesto dočkali po půlhodině hry vyrovnání, a to proto, že domácí si dali exkluzivního vlastence.

Ani tento nečekaný dárek nevýrazný výkon hostů neovlivnil, takže domácí nadále určovali tempo hry. V závěru první půle si albrechtická obrana pomohla faulem a sudí nařídil pokutový kop. Jenže ten Jaček lapil, takže se skóre neměnilo.

Po přestávce zůstal obraz hry stejný. Staré Město nebylo schopno svou převahu vyjádřit góly a Albrechtice byly neškodné. Za svou aktivitu byli domácí odměněni až v samotném závěru, když rozhodující branku vstřelil Slíva – 2:1.

„Někdy jsem se až styděl, že jsem na lávce takto hrajícího celku. Rozhodčí dnes pískal velmi dobře a výhra domácích byla úplně zasloužená. My hráli špatně a ustrašeně, kdežto soupeř překypoval chutí a odhodláním. Když domácí vystřídali v koncovce nejlepšího hráče Růžičku, mysleli jsme, že bychom mohli uspět, ale opak byl pravdou. Musím spíš uznat, že nás od vyšší porážky uchránil gólman Jaček, který nás několikrát podržel. Nemůžu pochopit, jak mohou hráči podávat tak nevyrovnané výkony,“ dodal otráveně Klimsza.

Albrechtice nyní čeká střet s dosud nejlepším týmem soutěže Karvinou B. „Ani nechci domýšlet, kolik nám soupeř s takovým přístupem nadělí,“ ušklíbl se Klimsza.

Branky: 18. Růžička, 87. Slíva – 30. vlastní Vojkovský. Rozhodčí: Picmaus, žluté karty: 4:2, diváci: 100.

Albrechtice: Jaček – Kodenko (82. Hovůrka), Szmek, Neuman, Čoček – Novák, Čerešna, Hruška, Wojtyna, Horváth (46. Stachel) – Valla. Trenér: Jiří Klimsza.

Další zápas hrají Albrechtice v neděli s Karvinou B.