Co chybělo?
V těch posledních případech už asi jenom štěstí. Taky Michal Gonda mohl rozhodnout, o fous minul. Třem bodům jsme byli blízko.

Obránci Karviné často podporují ofenzivu, projevuje se naplno rukopis trenéra Kuly?
Na tréninku to neustále nacvičujeme. V zápase se snažíme o přečíslení a o spolupráci se zálohou oba krajní obránci, tedy i já. Častokrát vyjíždíme dopředu.

Jde to vidět…
To jsem rád (úsměv).

Kromě nepříjemného soupeře jste dnes bojovali i s větrem. Jak se vám v něm hrálo?
Myslím, že jsme v tomto směru promrhali první poločas. V něm jsme měli vítr v zádech, ale málo toho využívali. Chtělo to více střílet. Sokolov střílel častěji.

To je pravda, o střelbu se nejvíce pokoušel jen váš vrstevník Jursa z přímých kopů.
Kopal to dobře. I jemu scházelo málo a dali jsme gól. Ale měli jsme víc pálit na bránu soupeře.

Zápas sliboval atraktivní duel s množstvím branek, ale nepadla ani jedna. Proč?
My jsme se proti obraně Sokolova prosazovali hůř než v předchozích zápasech. Oni jsou takoví siloví, prakticky celý zápas je to pak o osobních soubojích, přestože se snažíte tvořit. Musíme to holt napravit na Spartě B. Hlavně už musíme dát nějaké góly.

Také obrana dnes nebyla stoprocentní!
Taky nám to Kafe (brankář Jakub Kafka – poznámka aut.) vyčítal, že necháváme soupeře hodně zakončovat. Mezírky tam byly.

Karvinské béčko hrálo také 0:0. Byly ty zápasy podobné?
To ne. Stonava neměla žádné šance, kdežto Sokolov si je dnes proti nám vytvořil. V obraně jsme rozhodně schopni zahrát lépe. Je třeba se z toho poučit.

Stává se pro Karvinou Sokolov nepříjemným soupeřem?
Netuším, já proti němu zažil jen poslední dva zápasy. Ta bilance ale není dvakrát dobrá. Asi to vyplývá ze stylu hry soupeře i z toho, jakými typy hráčů disponuje. Jak jsem řekl, oni jsou spíše siloví, důrazní, proti takovým se nám nehraje moc dobře.