Prvního kola se zúčastnilo devětadvacet týmů, čtyři si zajistily postup do finále na Bazaly. Po třiceti zápasech se z celkového vítězství radovali hráči týmu Motor (Petr Rajnoch, Aleš Miňo, David Kozel, Jaroslav Horňáček a Jan Mrkos), kteří ve finále potvrdili roli favorita a zdolali celek Glory United (Michal Košč, Pavel Šplíchal, Michal Vojtásek, Miroslav Culinka a Norbert Moravčík) 4:1.

„Tým Motoru byl v sobotu nejlepší. Každému soupeři nastřílel vždy minimálně čtyři branky, což se mu povedlo i ve finále, takže se z prvenství radoval oprávněně,“ uvedl za pořadatele Martin Procházka.

Do velkého zářijového turnaje na Bazalech se v Havířově kvalifikovaly kromě finalistů také poražení semifinalisté týmů Hungary (Petr Nagy, Petr Polách, Robin Čopák, Jakub Ziemba a Lukáš Konečný) a FC Marta (Václav Foltýn, Jan Foltýn, Petr Foltýn, Stanislav Kašpar a Pavel Chlebík).

Jen těsně unikl finálový turnaj na Bazalech mužstvu s příznačným názvem Baníček, které ve čtvrtfinále prohrálo těsně s pozdějším finalistou Glory United 1:2.

Na turnaji padlo celkem 145 gólů. V průměru padlo 4,9 branky na zápas, z čehož je patrné, že týmy vsadily hlavně na ofenzívu. Druhé kvalifikační kolo proběhne příští sobotu v Opavě.