Karet Bystřice – Depos Horní Suchá 4:1 (2:1)

Domácí už nemají o co hrát a jako by to chtěli v utkání dát najevo. Nikam se nehnali a nepředváděli výkon, který se sluší od týmu z vrchní poloviny tabulky. I chodící fotbal však na Sušany stačil. Ba co víc, výsledek byl nakonec podobný debaklu.

„Kdybych měl zápas zhodnotit jednou větou, tak slabá Bystřice porazila Suchou, která byla ještě mnohem horší,“ řekl po utkání znechuceně předseda fotbalového klubu z Horní Suché Ivan Marini.

Sušané hráli špatně a navíc převáděli málo vídané chyby. Po jedné z nich se domácí ujali v 15. minutě vedení. O devět minut později propadl centr hostující obranou a Bystřičtí vstřelili druhý laciný gól.

Naděje svitla hostům v závěru první půle. Nejdřív se Zálejský protáhl šikovně mezi beky a po zákroku obránců na něj se Sušané dožadovali penalty. Té se ale nedočkali.

„Podle mě to byla jasná penalta. Zálejský se protáhl mezi beky a oni ho poté faulovali v jasné pozici. Jenže rozhodčí byl jiného názoru, takže se hrálo dál,“ přiblížil spornou situaci Marini.

O pár minut později vysunul Zálejský ideálně Przywaru a ten poslal podél brankáře míč do dítě – 2:1. O pár chvil později byl ale Zálejský zraněn a bylo jasné, že hosté to budou mít ve druhém poločase hodně těžké.

Gól do šatny tentokrát na další vývoj zápasu žádný vliv neměl. Po odchodu Zálejského se totiž už tak chabá hra hostů zcela rozpadla a domácí si dělali na hřišti, co chtěli. Nemuseli se ani moc snažit a přidali další dva góly.

„Tentokrát jsme podali velmi špatný výkon. Bystřice byla asi nejslabším soupeřem, proti kterému jsme na jaře hráli. Nejhorší na tom je, že pořád byla lepší než my. Když se k tomu přidaly ještě dětinské chyby, které jsme schopni vyprodukovat, pak se nesmíme divit, že jsme tak vysoko prohráli a v tabulce jsme tam, kde jsme. Situace je hodně složitá a budeme to mít se záchranou velmi obtížné,“ dodal varovně Marini.

Branky: 15., 24. a 78. Noga, 55. Škarka – 42. Przywara. Rozhodčí: Tomšík, žluté karty: 2:3, diváci: 120.

Horní Suchá: Drobec – Jankůj (62. Bebenek), Jeziorský, Hradil, Kulhánek – O. Bačo (73. Pleyer), Zálejský (43. Indra), J. Skřižovský, I. Bačo – Příborský, Przywara. Trenéři: Pavol Sýkora a Jiří Kodenko.

Další zápas hraje H. Suchá v sobotu se Starou Bělou.