Sokol Lískovec – Slavia Orlová 0:1 (0:1)

Sehraná trenérská dvojice Lubomír Vlk – Josef Jadrný, která tým v zimě přebrala, však z mužstva vytvořila i díky příchodu kvalitních posil z třetiligových Vítkovic dobře fungující mašinu, která na jaře pravidelně sbírá body a nejinak tomu bylo i v Lískovci.

„Jeli jsme tam s tím, že v případě výhry budeme zachráněni a kluci k tomu také tak přistoupili,“ poznamenal asistent trenéra Vlka Josef Jadrný. „Ačkoliv bylo neúprosné vedro, chlapci bojovali a vydali ze sebe i poslední zbytky sil. Mužstvo chtělo hrozně moc vyhrát, hrálo nadoraz, za což si zaslouží velký dík,“ dodal pak na adresu obětavého výkonu hráčů.


Domácí v žáru slunce zahájili aktivněji a jako první vyzkoušel pozornost brankáře Szarowského domácí Holý, jehož projektil prosvištěl těsně nad bránu. Hosté odpověděli přetaženým centrem Vlka, který krásně z voleje trefil T. Věčorek a doslova omráčil Lískoveckého Vodičku, jehož trefil balon do hlavy.

Postupem času začali přebírat režisérskou taktovku v pohodě hrající slávisté. V 21. minutě našel Z. Kadlčák klasickou českou uličkou Kopela, který potvrdil střeleckou formu posledních dní a propálil gólmana soupeře – 0:1.

Na druhé straně předvedl individuální akci Šrámek, Szarowski jeho bombu vyrazil na roh. Gólman Orlové v Lískovci bezchybně fungující obraně hodně pomohl. Centry a nebezpečné přihrávky do vápna s jistotou likvidoval.

„Abych byl upřímný, ani jsem nezaznamenal nějakou lískoveckou tutovku. Střela na bránu byla snad jen jedna, maximálně dvě. Byla to od kluků skvělá defenzivní práce a samozřejmě i od brankáře Szarowského,“ poznamenal Jadrný. Z toho důvodu lze vítězství Slavie považovat za zcela oprávněné.

Ve druhé části to totiž také byli hlavně hosté, kdo zaměstnával brankáře soupeře. Kušnírova jedovka z třiceti metrů přinutila gólmana domácích k akci, Lískovec odpověděl další ranou Šrámka, ale to bylo z jeho strany vše.

Hosté po trestném kopu Vlka a Urbanově prodloužení hlavou měli na kopačkách další branku, ale Kovář měl míč na dlouhou nohu. Přesto zakončil, ale brankář stačil jeho pokus vyrazit.

Nejkrásnější moment zápasu, snad ještě lepší než gól, předvedli slávisté v 81. minutě, kdy se po rohovém kopu vyšrouboval do vzduchu Urban a vystřihl skutečně vyvedené nůžky. Gólman Lískovce ale opět zachránil. „Před kluky smekám. Jezdili po zadku, nic nevypustili a odhodlaně kráčeli za třemi body,“ pochvaloval si Jadrný.

Branka: 21. Kopel. Rozhodčí: Malý, žluté karty: 2:2, diváci: 100.

Orlová: Szarowski – Vlk, A. Věčorek, Derych, T. Věčorek – Krčmařík (66. Limanovský), Kovář, Kušnír, Lička – Kopel (41. Urban), Z. Kadlčák (76. Šebek). Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v sobotu 21. května s Havířovem. O tomto víkendu má volno.