Sparta Praha B – MFK OKD Karviná 0:1 (0:1)

Trenér Karel Kula před utkáním v nadsázce prohlásil, že bude zapotřebí především probrat oba cizince na křídlech, tedy opory týmu Milosavljeva s Cikuem. „Když hrajeme dopoledne, oba většinou ještě chrápou a pak je to na hřišti vidět,“ poznamenal Kula. Podle výsledku a výkonu z Prahy je však probudil dostatečně, protože prvně jmenovaný vypracoval gólovou akci a druhý ji úspěšně zakončil. Na jaře hraje Albánec Elvist Ciku ve výtečné formě!

První úspěšný krok k bodovému zisku učinili Karvinští v prvních dvaceti minutách. Neinkasovali. Trenér Kula ponechal na postu stopera Motyčku a zdá se, že objevil na této pozici nového výborného hráče. „Martin byl na stoperu rozhodně cítit. Vyhrával hlavičkové souboje, počínal si důrazně i čistě. S Mrázem byli vynikající, vlastně celá obrana si počínala výborně, nepustila Spartu do vážnější akce,“ pochválil defenzivní činnost mužstva trenér MFK OKD.

Jeho tým si během zápasu poradil s kombinací sparťanů jednoduše tím, že ji vůbec nepřipustil. „Chtěli jsme být aktivní, v první půli se nám to hodně dařilo, chodili jsme do brejků a měli asi tři gólovky,“ přiblížil Kula průběh prvního dějství.

Jedinou branku utkání vymysleli hosté v 39. minutě, kdy přenesli míč z levé strany na pravou, tam se míče chopil Milosavljev, obešel protihráče a už ve vápně naservíroval přihrávku svému kolegovi Cikuovi před prázdnou bránu – 0:1.

Otřesení domácí pak mohli inkasovat znovu, když dříč Vrána poctivě vybojoval míč, Látal vystihl přihrávku v nouzi a střílel, jenže neuspěl. Z dorážky pak dobře netrefil ani Milosavljev.

Na druhé straně hřiště se nedělo nic. Sparťané totiž recept na skvěle fungující obranu MFK nenašli. „Po změně stran jsme se také snažili hrát aktivně, ale už jsme se do tolika čistých šancí nedostali. Pouze Vrána hezky hlavičkoval na zadní tyči, ale přestřelil,“ vybavil si Kula.

I tak kontrolovali Karvinští hru a juniorka Sparty i přes veškeré úsilí vyrovnat nedokázala. „A to je právě ten rozdíl oproti podzimu anebo i loňsku, kdy jsme často byli schopni venku dát gól, ale pak jsme vedení neudrželi a v lepším případě z toho byla remíza. V tom horším jsme prohráli. Teď na jaře je to jiné, hráči se koncentrují až do konce a jsou schopni hrát vzadu na nulu,“ pochvaloval si trenér Karviné.

Jeho tým udržel čisté konto potřetí v řadě, na jaře už šestkrát. „Daří se nám takové minišňůry, v nichž neprohráváme a v tomto stylu je třeba letošní sezonu dojet. Potkáme se znovu se sousedy v tabulce, takže body ze vzájemných utkání se budou počítat dvojnásob,“ připomněl Kula. Po nejbližším domácím utkání se zachraňující se Čáslaví čeká Karvinou silný trojblok Žižkov – Třinec – Jihlava.

Branka: 39. Ciku. Rozhodčí: Ardeleánu – Gallo, Adámková, žluté karty: Skalák, Polom – Látal, Pavlík, diváci: 305.

Karviná: Kafka – Pavlík, Mráz, Motyčka, Knötig – Ciku, Jursa, Ficek (74. Slončík), Milosavljev (66. Presl) – Látal (83. Gonda), Vrána. Trenér: Karel Kula.

Další zápas hraje Karviná v neděli s Čáslaví.