SK Stonava – TJ Smilovice 4:2 (1:0)

„Musím říci, že jsme měli co do činění se zdatným protivníkem. Soupeř chtěl rozhodně hrát fotbal, nepřijel vůbec bránit a byl velmi aktivní. Ne nadarmo se v tabulce pohybuje v horní polovině,“ ocenil hru čtvrtého týmu B skupiny I.A třídy trenér Stonavy Miroslav Štěpánek.

Domácí zahájili tak, jak před týdnem končili duel v Karviné. Čili zatažení do defenzivy, ačkoliv Štěpánek ordinoval přesný opak. „Zároveň jsem kluky upozorňoval na nebezpečí, které hrozí ze strany Smilovic, a tak zřejmě v obraně příliš dbali na pozornost,“ vysvětlil si opatrný začátek svého mužstva jeho kouč.

Dlouho se hrálo bez branek, i když postupem času začali mít více ze hry přeci jen Stonavští. Jaworski se po pětadvaceti minutách dostal do slibné šance, po něm hlavičkoval na zadní tyči i Minárik, oba ale neuspěli. Kiselův průnik do šestnáctky a jeho přihrávka Karkoškovi také v branku nevyústily, protože Karkoška těsně minul.

Domácí příznivci se dočkali dvě minuty před poločasem parádního momentu, kdy se Kisel nádhernou ranou trefil přímo do šibenice – 1:0. „Branka nám paradoxně uškodila. Kluci se vůbec neuklidnili a během dvaceti minut jsme o vedení přišli,“ přiblížil úvod druhého dějství Miroslav Štěpánek.

Mladý Varga brzy fauloval a po přímém kopu Smilovice srovnaly. Domácím se pak zranil brankář Hulva, když se obětavě vrhnul po dalším přímém kopu po míči a narazil do tyče. Vystřídal jej Tvardík.

Pár minut na to se nedohodli domácí stopeři při přebírání míče, takže jej přebral Cupek a šel sám na Tvardíka – 1:2.

„Reagovali jsme stažením obranné formace na tři hráče a posílili útok o dalšího člověka,“ nastínil hru na riziko trenér Štěpánek. Tento tah mu vyšel, především střídání Lodera, který ihned po svém příchodu na hřiště dvakrát skóroval!

Po centru Jaworského dovezl míč skluzem do sítě a za další dvě minuty se po hlavě krásně vrhnul do stříleného centru Matušíka – 3:2.

Druhý obrat v zápase už znamenal vítězství domácích. Smilovice zlobily, ale Stonava výhru potvrdila v poslední minutě individuální akcí rychlíka Jaworského. „Byl to jeden z těch těžších zápasů. Výhry si ceníme, mužstvo hrálo opět nesmírně obětavě, za což mu děkuji. Doufám, že teď v Bystřici potvrdíme, že jsme schopni vyhrávat i venku,“ přeje si potvrzení důležitých tří bodů trenér Štěpánek.

Branky: 78. a 80. Loder, 43. Kisel, 90. Jaworski – 48. Topiarz, 71. Cupek. Rozhodčí: Selník, žluté karty: 1:2, diváci: 120.

Stonava: Hulva (70. Tvardík) – Karkoška, Kaleta, Šurin, Hančin – Varga (50. Martiník), Kisel, Maleňák, Vilém – Jaworski, Minárik (76. Loder). Trenér: Miroslav Štěpánek.

Další zápas hraje Stonava v neděli v Bystřici.