Baník Albrechtice – MFK OKD Karviná 1:2 (1:0)

Karvinští přijeli v dešti oplatit domácím podzimní porážku 1:2, ale hlavně udržet vedoucí postavení v tabulce I.A třídy. „Naši dva konkurenti shodně vyhráli, takže kluci nastupovali do zápasu s nelehkým vědomím, že musí vyhrát,“ poznamenal kouč juniorky MFK OKD Tomáš Bernady.

Co podmínky? „Podmínky nebyly vůbec špatné. Hřiště bylo připraveno výborně, já osobně mám raději, když je terén mokrý a mírně prší. Kombinace je pak rychlá a také hráči přistupují k zápasu mnohem zodpovědněji,“ usmíval se pod vousy trenér Bernady.

Jeho svěřenci zahájili aktivně se snahou o brzké vstřelení gólu. Měli znatelnou převahu, jenže šancí si mnoho nevytvořili a když ano, neproměnili je. Albrechtice totiž velmi pozorně bránily a navíc hrozily propracovanými rychlými brejky, před kterými se hosté museli mít pořádně na pozoru. Oproti předchozímu utkání ve Starém Městě předvedli hráči Baníku stoprocentně lepší výkon a hlavně nasazení a přístup.

První větší šanci zápasu měl domácí Valla, ale nevyužil ji. Po půlhodině hry pak Albrechtice podnikly úspěšný brejk, který musel brankář Pulen vytahovat na roh a po něm se po nedůrazu karvinských hráčů prosadil Čerešňa – 1:0.

Druhá část začala očekávaným náporem Karviné, která si však ve svých šancích počínala nedůrazně, takže i po hodině hry svítil na ukazateli skóre příznivější stav pro domácí.

„Teprve po přeskupení řad a prostřídání jsme se konečně začali prosazovat i střelecky,“ podotkl Bernady. Po akci Timpa z křídelního prostoru a jeho přihrávce na Lipovského, který byl u míče dříve nežli domácí gólman Jaček (nedohodl se pořádně se Szmekem), béčko MFK srovnalo a nakonec tři minuty před koncem dokázalo silou vůle utkání rozhodnout.

Úspěšným střelcem se stal Janík, který nádhernou střelou vsítil vítězný gól. Janík se stal vůbec hrdinou zápasu, neboť ještě za stavu 1:1 se obětavě vrhl do střely domácího Vally, která skončila na tyči!

„To byl jeden z rozhodujících momentů. Výhra nás stála značné úsilí,“ upozornil Bernady, který měl pro soupeře jen slova chvály. „Vyhráli jsme nad kompaktním, organizovaným a fyzicky dobře připraveným soupeřem. Tři body jsou perně vybojované, ale musíme je už konečně po dvou domácích remízách potvrdit také výhrou na vlastním hřišti,“ připomněl Tomáš Bernady.

„Po dlouhé době jsme předvedli výkon hodný Albrechtic. Je vidět, že kluci umějí hrát fotbal. Jenže je škoda, že se vyhecují jen na lepší soupeře. Proti Karviné podali bojovný výkon na hranici svých možností a já před nimi tentokrát smekám klobouk. Kdyby takhle hráli celou sezonu, tak máme o deset bodů víc. Škoda, že jsme náskok neudrželi, ale gól Janíka se chytit nedal,“ konstatoval po utkání albrechtický trenér Jiří Klimsza.

Branky: 34. Čerešňa – 65. Lipovský, 87. Janík. Rozhodčí: Picmaus, žluté karty: 2:2, diváci: 50.

Albrechtice: Jaček – Kodenko, Szmek, Kroužek, Neuman – Novák, Čerešna, Hruška (65. Stachel), Goj, Wojtyna – Valla (78. Hovůrka). Trenér: Jiří Klimsza.

Karviná B: Pulen – Talián, Hoffmann, Pacanovský, Zahatlan (58. Graňák) – Kubiena, Janík, Gajdoš, Koutný (77. Žebrok) – Káňa (52. Timp), Lipovský. Trenér: Tomáš Bernady.

Další zápas hrají Albrechtice v sobotu ve Smilovicích, Karviná B v sobotu s Brušperkem.